Co jest grane 24

6726 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Za kurtyną milczenia

  Za kurtyną milczenia

  wystawa

  Wystawa „Za kurtyną milczenia” w Bramie Poznania ICHOT to opowieść o tym, jak Poznaniacy, a także, w wybranych przypadkach, mieszkańcy innych miast Polski, starali się zachowywać pamięć o Czerwcu w latach 1956-1989. Odwołując się do idei interpretacji dziedzictwa, prezentujemy krytyczne podejście do źródeł i przekazów historycznych. Opowiadamy o sposobach i narzędziach, za pomocą których mogą być konstruowane najważniejsze elementy naszej społecznej tożsamości. Na wystawie "Za kurtyną milczenia" prezentowane są niepublikowane zdjęcia, pamiątki i dokumenty – świadectwa oddolnych inicjatyw upamiętniających Czerwiec ’56 oraz materiały tworzone przez przedstawicieli ówczesnej władzy. To możliwość zapoznania się m.in. z komentarzami cenzorskimi czy tajnymi badaniami nastrojów społecznych.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Mechanik: Konfrontacja

  Mechanik: Konfrontacja

  akcja

  Ocena 1/6

  Arthur Bishop w kręgach wtajemniczonych uważany jest za najskuteczniejszego zawodowego eliminatora na świecie. Jego ofiary znikają bez śladu, a okoliczności zawsze wskazują na nieszczęśliwy wypadek. Po latach „kariery” Bishop postanawia zerwać z krwawą przeszłością, by zacząć nowe życie u boku ukochanej kobiety. Niestety w jego branży nie przewiduje się wcześniejszych emerytur. Największy wróg Bishopa znów daje znać o sobie. Uprowadza jego ukochaną i wyznacza za jej życie cenę. Kobieta przeżyje jeśli Bishop wykona trzy niemal niewykonalne zlecenia w różnych częściach świata. Plan genialny w swej prostocie. Ale Bishop nie lubi być częścią cudzych planów.

 • Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie

  Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie

  animowany

  Ocena 3/6

  Bohaterowie filmów z serii „Epoka lodowcowa”, które w polskich kinach obejrzało ponad 6 milionów widzów, powracają, by przeżyć prawdziwie wielką przygodę. Tym razem niepoprawny Wiewiór w pogoni za upragnionym orzeszkiem wystrzelony zostaje… w kosmos, gdzie niechcący powoduje katastrofę, w wyniku której w kierunku Ziemi zmierza wielka asteroida. Zanim dojdzie do „mocnego uderzenia”, Maniek, Diego i Sid muszą stawić czoło niezwykłym zjawiskom, wśród których są gigantyczne fale, wyładowania elektryczne, ognie z nieba i inne niezwykłe zjawiska. Wyruszają na wyprawę, w czasie której odwiedzą wiele egzotycznych krain i poznają nowe, barwne postacie, a świat epoki lodowcowej zmieni się nie do poznania.

 • Ben Hur

  Ben Hur

  historyczny

  Ocena 2/6

  Książę Juda Ben-Hur jest bogatym kupcem żyjącym w Jerozolimie na początku pierwszego stulecia. Do miasta przybywa jego brat Messala, aby stanąć na czele legionów rzymskich. Mimo, iż dzielą ich poglądy polityczne, mężczyźni cieszą się ze spotkania po latach. Ben-Hur odmawia jednak Messali pomocy w zdławieniu powstania, co dla Rzymianina oznacza zdradę. Na skutek intrygi dawnego druha, książę zostaje skazany na ciężkie prace, a jego rodzina trafia do więzienia. Los Ben-Hura odmieni pewne spotkanie, dzięki któremu otrzyma szansę na dokonanie zemsty i odzyskanie dawnego życia.

 • Rybka lubi pływać. Na talerzu

  Ryba to już nie tylko nudny filet z mintaja, suchy dorsz albo flądra. Dobrze zrobiona? Aromatyczna, soczysta, ale przede wszystkim pyszna.

 • Kulinarne blogi o Poznaniu. Oni podpowiedzą ci, gdzie i co zjeść

  To od nich najczęściej dowiadujemy się o kulinarnych trendach w naszym mieście, miejscach, które koniecznie trzeba odwiedzić i daniach, których koniecznie należy spróbować. Są na bieżąco z tym, gdzie się teraz bywa i co się teraz jada. Ale skąd w ogóle zaczerpnęli pomysł na tak szaloną przygodę, jaką jest prowadzenie jedzeniowego przewodnika? Poznajcie poznańskich blogerów kulinarnych!

 • Jak dbać latem o stopy i paznokcie?

  Jaki sposób pielęgnacji wybrać, by efekt utrzymał się przez całe lato? Eksperci radzą, jak dbać o stopy w podróży i podczas wakacji. Zdradzają też, jakie są najmodniejsze kolory paznokci w tym sezonie.

 • Prof. Honorata Shaw: Co boli stomatologów? [ROZMOWA]

  - Pierwszy raz stomatolodzy z całego świata spotkają się w Poznaniu, by rozmawiać o największych problemach medycznych swojej dziedziny. Między innymi o związku stanu jamy ustnej ze zdrowiem człowieka - mówi Honorata Shaw, wiceprezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego

 • Dr Robert Gryczka: Zbadaj zmiany na skórze! Czerniak pojawia się nawet po kilkunastu latach

  - Jeśli pojawia się nowa zmiana na skórze, która szybko rośnie, albo powiększa się stare znamię - to, które mieliśmy od wielu lat, jest to pierwszy sygnał, żeby się zgłosić jak najszybciej do lekarza - mówi dr. n. med. Robert Gryczka, absolwent i adiunkt Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, specjalista w zakresie chirurgii ogólnej i onkologicznej, pracuje na oddziale Chirurgii Onkologicznej Katedry i Kliniki Onkologii w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego w Poznaniu.

 • Urodziła na przystanku? Jednak w audi. Poród z Poznania z happy endem

  Jest czwartek, 11 sierpnia, Polskę obiega news: "Motornicza odebrała poród na przystanku w Poznaniu". A jak było naprawdę?