Co jest grane 24

5944 imprez dziś
Do poczytania
 • Znamy zwycięzców 3. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci!

  Znamy zwycięzców 3. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci!

  KINO

  W niedzielę, po 9 dniach seansów, warsztatów, pokazów, pikników, koncertów i spotkań zakończył się 3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Od Krakowa po Gdańsk, widzowie z prawie 30 miast w całej Polsce, młodzi i najmłodsi, oglądali, podziwiali i głosowali. Głosowali też jurorzy. A kto wygrał?

Nie przegap!
 • Emersound w Blue Note

  Emersound w Blue Note

  world

  Emersound wystąpi 6 października w Blue Note. Mieszanka rytmów brazylijskiej muzyki etnicznej maracatú, afro-beat, soul, pop, funk, samby i reggae. Charyzmatyczny wokalista i lider zespołu – Emerson Araújo łączy tradycyjne rytmy z hip-hopem i stylami latino, tworząc wysokoenergetyczną fuzję. Pełna werwy, bazująca na rytmach samby, nowoczesna muzyka tworzy podczas koncertów niepowtarzalną, porywającą publiczność atmosferę. Emerson Araújo rozpoczął swoją karierę jako perkusista w Brazylii. W Chile, które traktuje jako swoją drugą ojczyznę wydał dwa albumy muzyczne. Aktualnie mieszka w Berlinie. Pierwszy europejski album „Musica Propia”, został zaprezentowany w kwietniu 2016. Wraz z tym wydarzeniem rozpoczęło się europejskie tourne promujące płytę. W produkcję albumu zaangażowanych było wielu znanych twórców, wśród których wymienić można: Ajani McDowell (Jamaica), znany ze współpracy z Max Herre, Patrice i Sammy Deluxe oraz Victor Vagh, który znany jest jako twórca współpracujący z Flavią Coelho.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Sekretne życie zwierzaków domowych

  Sekretne życie zwierzaków domowych

  animowany

  Ocena 4/6

  Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą.

 • Sługi boże

  Sługi boże

  kryminał

  Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy przydzielona zostaje także Ana Wittesch (Julia Kijowska), niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia, by prowadzić inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się, że do miasta przybywa wysłannik watykańskiego banku, dr Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk). Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana, komisarz Warski i Ana muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie ufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna...

 • Plan Maggie

  Plan Maggie

  komedia

  Ocena 4/6

  Maggie (Greta Gerwig) jest nowoczesną dziewczyną z Nowego Jorku, która nie jest w stanie zakochać się na dłużej niż 6 miesięcy, ale bardzo chciałaby zostać matką. Postanawia po prostu zajść w ciążę i wybiera do tego celu potencjalne najlepszego mężczyznę. Tym czasem zakochuje się w zupełnie innym (Ethan Hawke). Po kilku latach cudzy mąż, który w międzyczasie został jej własnym, powszednieje i Maggie znów potrzebuje zmiany. W jej głowie pojawia się nowy plan, ale żeby go zrealizować będzie potrzebowała pomocy byłej żony swojego obecnego partnera (Julianne Moore).

 • As z Młyńskiej topił wszystko. Poznański Niemiec rekordzistą wojny...

  Kiedy pięć lat temu znalazł się w promocyjnym przewodniku miasta Poznania, wybuchł skandal. Lothar Günther Arnaud de la Periere, pochodzący z ul. Młyńskiej największy as w dziejach wojny podwodnej, służył bowiem Trzeciej Rzeszy. Wszelkie rekordy wojenne pobił jednak w czasie pierwszej wojny światowej, zresztą wraz z Polakami.

 • Tadeusz Ruge - ostatni przedwojenny prezydent Poznania, zabity przez...

  Tadeusz Ruge nie należał do ludzi z inwencją i polotem, nie miał daru wymowy, ale był bardzo solidnym i poczciwym poznańczykiem. Niewielu już o nim dzisiaj pamięta, nie ma nawet swojego grobu - w rocznicę jego śmierci przypominamy opowieść Piotra Bojarskiego o prezydencie Poznania o Tadeuszu Rugem, ostatnim przedwojennym prezydencie Poznania.

 • Krótka historia prądu w Poznaniu: od koszulki Auera do Elektrowni...

  Aż do końca XIX w. źródłem światła dla mieszkańców Poznania była rozżarzona do bieli przez palący się gaz koszulka Auera, zwana w Poznaniu "pończoszką". Wystarczyło mocniej stuknąć w lampę, pończoszka się rozlatywała i zamieniała w biały proszek. Po udoskonaleniu żarówki przez Thomasa Alfa Edisona, świat był już przygotowany na przyjęcie oświetlenia elektrycznego.

Tematy ważne dla Poznania
Tematy
Miejsca
Komunikacja
Edukacja
Ludzie
Praca