Co jest grane 24

6691 imprez dziś
Do poczytania
 • Polecamy 5 polskich piosenek na zimę

  Polecamy 5 polskich piosenek na zimę

  MUZYKA

  Można się obrażać na porę roku, grymasić. Można też pośpiewać (bo jak wiadomo piosenka jest dobra na wszystko). Oto pięć polskich piosenek o zimie, przy których można śmigać kuligiem, szlajać się po mieście, melancholijnie wspominać, w końcu zakochiwać się (bo jak wiadomo, zakochanie jest dobre na wszystko)

Nie przegap!
 • Uwe Loesch. Plakaty

  Uwe Loesch. Plakaty

  wystawa

  Wystawa plakatów Uwego Loescha w Muzeum Narodowym w Poznaniu W 2016 roku przypada jubileuszowa 5. edycja Nagrody im. Jana Lenicy. Została ona ustanowiona w 2001 r. przez Muzeum Narodowe w Poznaniu po śmierci tego wybitnego artysty, jednego z twórców i najważniejszych przedstawicieli polskiej szkoły plakatu. Wyróżnieni przez Muzeum artyści charakteryzują się pod tym względem szczególnymi osiągnięciami. Michel Bouvet, Francja (2002), Gunter Rambow, Niemcy (2004), Alain Le Quernec, Francja (2006), Ralph Schraivogel, Szwajcaria (2009), Uwe Loesch, Niemcy (2013). Wystawa monograficzna Uwego Loescha w Muzeum Narodowym w Poznaniu jest przekrojową prezentacją blisko pięćdziesięcioletniego dorobku artysty w tej dziedzinie projektowej i obejmuje 72 prace, w tym wielkoformatowe wydruki zaprojektowane przez na potrzeby przeprowadzanych w przestrzeni publicznej spektakularnych działań o charakterze społeczno-politycznym. Poza plakatami Loesch może pochwalić się także imponującym dorobkiem projektowym mieszczącym się w obszarze szeroko pojętej komunikacji wizualnej. Podziw i uznanie, poparte licznymi prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami, zyskały jego opracowania szaty graficznej czasopism i magazynów, książek, katalogów i kalendarzy oraz nowatorskie koncepcje z zakresu projektowania „tożsamości korporacyjnej”, którymi grafik śmiało wybiegał w przyszłość, inicjując nowe kierunki rozwoju tej dziedziny. Wybrane przykłady tych prac można obejrzeć na wystawie w formie elektronicznych prezentacji przygotowanych przez autora. Kurator: Irena Przymus

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • La La Land

  La La Land

  komedia

  Ocena 5/6

  Na tle kolorowego i tętniącego życiem Los Angeles rozgrywa się romantyczna historia dwojga marzycieli - Sebastiana i Mii, którzy próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbusinessie. Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

 • Dlaczego on?

  Dlaczego on?

  komedia

  Ned, nadopiekuńczy, lecz kochający ojciec, przyjeżdża wraz z żoną ze świąteczną wizytą do córki, która studiuje w college’u. Na miejscu musi stawić czoło swemu największemu koszmarowi – poznaje bowiem chłopaka córki, Lairda, sympatycznego, ale ekscentrycznego miliardera z Krzemowej Doliny. Konserwatywny Ned uważa, że Laird, który nie uznaje żadnych zasad, nie pasuje do jego córki i nie powinien się z nią wiązać. Wypowiada niedoszłemu zięciowi wojnę, a sytuacja szybko wymyka się spod kontroli, bo w świecie wielkich pieniędzy Ned czuje się jak ryba wyjęta z wody.

 • Sing

  Sing

  animowany

  Ocena 4/6

  W świecie zamieszkanym przez zwierzęta teatr prowadzony przez koalę Bustera Moona popada w tarapaty. Kochając teatr, zrobi on jednak wszystko, by go ocalić. Ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs, który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata. Głos, który ocali teatr. Do konkursu staną: nucąca cicho jak mysz pod miotłą Mysz, nieśmiała Słonica, matka 25 świnek Rosita, młody gangsta-goryl Johnny i Ash, punkowa rebeliantka-jeżozwierzyca. Animowana komedia-musical to jednak tak naprawdę opowieść o poszukiwaniu gwiazdy, którą każdy z nas ma w sobie, z czego powoli zaczyna zdawać sobie sprawę nawet sam Buster. W filmie pojawi się 65 znakomitych piosenek (współczesnych i klasyków), które z pewnością podbiją serca widzów.

Tematy ważne dla Poznania
Tematy
Miejsca
Komunikacja
Edukacja
Ludzie
Praca