Co jest grane 24

6767 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Emersound w Blue Note

  Emersound w Blue Note

  world

  Emersound wystąpi 6 października w Blue Note. Mieszanka rytmów brazylijskiej muzyki etnicznej maracatú, afro-beat, soul, pop, funk, samby i reggae. Charyzmatyczny wokalista i lider zespołu – Emerson Araújo łączy tradycyjne rytmy z hip-hopem i stylami latino, tworząc wysokoenergetyczną fuzję. Pełna werwy, bazująca na rytmach samby, nowoczesna muzyka tworzy podczas koncertów niepowtarzalną, porywającą publiczność atmosferę. Emerson Araújo rozpoczął swoją karierę jako perkusista w Brazylii. W Chile, które traktuje jako swoją drugą ojczyznę wydał dwa albumy muzyczne. Aktualnie mieszka w Berlinie. Pierwszy europejski album „Musica Propia”, został zaprezentowany w kwietniu 2016. Wraz z tym wydarzeniem rozpoczęło się europejskie tourne promujące płytę. W produkcję albumu zaangażowanych było wielu znanych twórców, wśród których wymienić można: Ajani McDowell (Jamaica), znany ze współpracy z Max Herre, Patrice i Sammy Deluxe oraz Victor Vagh, który znany jest jako twórca współpracujący z Flavią Coelho.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Sekretne życie zwierzaków domowych

  Sekretne życie zwierzaków domowych

  animowany

  Ocena 4/6

  Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą.

 • Żywioł. Deepwater Horizon

  Żywioł. Deepwater Horizon

  dramat

  Ocena 4/6

  Załoga największej i najnowocześniejszej platformy wiertniczej na świecie musi stawić czoła niewyobrażalnej potędze morskiego żywiołu podczas katastrofy o niespotykanej dotąd skali. Zbudowana w Zatoce Meksykańskiej platforma Deepwater Horizon jest wielkości małego osiedla i wysokości wieżowca. Ma wydobywać niespotykane dotąd ilości ropy przynosząc swoim właścicielom krociowe zyski. Podczas rozruchu wydobycia dochodzi jednak do awarii, która wkrótce doprowadza do serii eksplozji i pożaru platformy. Jednocześnie w Zatoce rozpoczyna się sztorm. Kapitan Mike Williams otrzymuje informację, że służby ratunkowe nie będą w stanie przyjść załodze z pomocą ze względu na ekstremalne warunki pogodowe. Wiedząc, że w każdej chwili może dojść do zatonięcia platformy, Williams zrobi wszystko, by ocalić swoich ludzi.

 • Bridget Jones 3

  Bridget Jones 3

  komedia

  Po rozstaniu z Markiem Darcym, z którym miała spędzić resztę życia, Bridget znów jest singielką, tym razem po czterdziestce. Jej nieokiełznany optymizm każe jej skupić się na nowych wyzwaniach zawodowych oraz starych i nowych przyjaciołach. Po raz pierwszy w życiu panna Jones czuje, że ma całkowitą kontrolę nad swoim życiem. Czy coś może zaburzyć ten spokój?Otóż może, Bridget spotyka bowiem przystojnego Amerykanina Jacka (Patrick Dempsey), który jest wszystkim tym, czym nie jest Mark. Ale na tym nie kończy się historia. Bo kłopoty i Bridget to synonimy. Wkrótce okazuje się, że panna Jones spodziewa się dziecka. Nie jest jedynie pewna, który z panów jest jego ojcem…

 • As z Młyńskiej topił wszystko. Poznański Niemiec rekordzistą wojny...

  Kiedy pięć lat temu znalazł się w promocyjnym przewodniku miasta Poznania, wybuchł skandal. Lothar Günther Arnaud de la Periere, pochodzący z ul. Młyńskiej największy as w dziejach wojny podwodnej, służył bowiem Trzeciej Rzeszy. Wszelkie rekordy wojenne pobił jednak w czasie pierwszej wojny światowej, zresztą wraz z Polakami.

 • Tadeusz Ruge - ostatni przedwojenny prezydent Poznania, zabity przez...

  Tadeusz Ruge nie należał do ludzi z inwencją i polotem, nie miał daru wymowy, ale był bardzo solidnym i poczciwym poznańczykiem. Niewielu już o nim dzisiaj pamięta, nie ma nawet swojego grobu - w rocznicę jego śmierci przypominamy opowieść Piotra Bojarskiego o prezydencie Poznania o Tadeuszu Rugem, ostatnim przedwojennym prezydencie Poznania.

 • Krótka historia prądu w Poznaniu: od koszulki Auera do Elektrowni...

  Aż do końca XIX w. źródłem światła dla mieszkańców Poznania była rozżarzona do bieli przez palący się gaz koszulka Auera, zwana w Poznaniu "pończoszką". Wystarczyło mocniej stuknąć w lampę, pończoszka się rozlatywała i zamieniała w biały proszek. Po udoskonaleniu żarówki przez Thomasa Alfa Edisona, świat był już przygotowany na przyjęcie oświetlenia elektrycznego.

Tematy ważne dla Poznania
Tematy
Miejsca
Komunikacja
Edukacja
Ludzie
Praca