Co jest grane 24

5623 imprez dziś
Do poczytania
 • Krakowiacy i czarownica. Weekend w Teatrze Polskim

  Krakowiacy i czarownica. Weekend w Teatrze Polskim

  TEATR

  Do niedzieli w Teatrze Polskim potrwa festiwal Bliscy Nieznajomi i Teatralny Długi Weekend. Będzie m.in. spektakl „Krakowiacy i Górale” Michała Kmiecika w wyjątkowej, weekendowej cenie (25 zł). Kolejne pokazy - piątek-niedziela, o godz. 19.

Nie przegap!
 • Kruche jak ważki…

  Kruche jak ważki…

  wystawa

  Wystawa modeli samolotów wojskowych z daru rodziny Rogackich Najnowsza ekspozycja w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym z cyklu wystaw modeli sprzętu wojskowego stanowi prezentację kolekcji powstałej w wyniku wieloletniej pasji Roberta Rogackiego. Modele w znakomitej większości zostały wykonane w popularnej skali 1:72, pomalowano je w oparciu o oryginalne wzory i nadano barwy ponad trzydziestu państw. Są doskonałą okazją do zaprezentowania szerokiej publiczności niezwykle istotnego okresu w rozwoju techniki lotniczej. Jest ich ponad pięćset. Stały się punktem wyjścia do omówienia różnych wątków związanych z lotnictwem wojskowym europejskim, amerykańskim i japońskim, głównie od końca lat dwudziestych do czterdziestych XX wieku. Zestawione zostały względem zadań: myśliwskie, bombowe, myśliwsko-szturmowe, transportowe itd. Tu znalazły się prototypy i konstrukcje, których nie wdrożono do produkcji na szerszą skalę, będące ilustracją różnych koncepcji technicznych orazślepych uliczek w poszukiwaniu jak najlepszego samolotu do zadań wojskowych. Część samolotów zestawiono pod względem podstawowych cech konstrukcyjnych występujących w klasyfikacjach samolotów.Kolekcję samolotów cechuje niezwykły walor w modelarstwie jakim jest malowanie samolotów, odwołujące się do maskowania deformującego związanego z obszarem działania i porą roku.Oprawę  dla modeli statków powietrznych stanowią  zdjęcia lotnicze ze zbiorów WMW, wykonane przed 1939 rokiem podczas lotów wojskowych nad Polską oraz w dalszych trasach nad Europą.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Modelka

  Modelka

  dramat

  Ocena 2/6

  Marzeniem Emmy jest zostanie modelką międzynarodowego formatu i praca dla ekskluzywnej marki Chanel. Wreszcie dostaje swoją szansę i wyjeżdża do stolicy światowej mody – Paryża, gdzie poznaje pochodzącą z Polski Zofię (Charlotte Tomaszewska). Nowa przyjaciółka wprowadza ją w świat pełen atrakcyjnych ludzi, drogich marek i luksusowych imprez. Emma bardzo szybko zaczyna odnosić sukcesy, nie wiedząc jeszcze, że ekskluzywny styl życia ma swoją cenę. Na jednej z sesji zdjęciowych poznaje przystojnego i charyzmatycznego fotografa – Shane’a (Ed Skrein). Dziewczyna zakochuje się w mężczyźnie od pierwszego wejrzenia. Wkrótce jednak ich relacja zacznie przybierać charakter niebezpiecznej obsesji. Emma szybko przekona się jak wygląda prawdziwe oblicze branży modelingu. Jeżeli chce zrobić karierę, musi porzucić dawne życie i być gotowa na wszystko

 • Młody Mesjasz

  Młody Mesjasz

  dramat

  Młody Mesjasz to opowieść o niezwykłych wydarzeniach w życiu siedmioletniego Jezusa, które każą Mu zadać sobie pytanie: kim jestem? Wyjątkowa perspektywa, z jaką nie zmierzyli się do tej pory żadni twórcy, sprawia, że widz ogląda szalenie elektryzujący i inspirujący obraz, a wraz z wyjątkowymi bohaterami opowieści być może po raz pierwszy w życiu stawia sobie pytania: jakim dzieckiem był Jezus? czy chorował, bawił się i śmiał jak każdy inny chłopiec? kiedy i jak odkrył, że jest Synem Boga? jak dojrzewali do tej myśli Józef i Maryja? jak żyła i jak radziła sobie z tą tajemnicą najbardziej wyjątkowa rodzina w dziejach świata? czy mieli wątpliwości? Kto z najbliższych wiedział, kto się domyślał, a kto nie wierzył? Film uświadamia nam, że bez refleksji nad życiem młodego Mesjasza nie da się zrozumieć ewangelicznej prawdy o jednoczesnym bóstwie i człowieczeństwie Jezusa. Znakomicie prowadzi przez ten świat frapujących pytań i odpowiedzi. Jak przystało na wielkie kinowe dzieło, nie pozwala widzowi przejść wobec niego obojętnie

 • Kung Fu Panda 3

  Kung Fu Panda 3

  animowany

  Ocena 4/6

  Film o nowych przygodach pandy Po, mistrza wschodnich sztuk walki. Po spotyka swego dawno zaginionego ojca i obaj wyruszają do sekretnej krainy pand, gdzie poznają nowych, przezabawnych bohaterów. Gdy nadprzyrodzony złoczyńca Kai zaczyna pustoszyć całe Chiny, pokonując wszystkich mistrzów kung fu, Po musi dokonać niemożliwego – wytrenować całą wioskę swych rozbrykanych, niezdarnych współbraci, by utworzyli drużynę niepokonanych Kung Fu Pand!

 • "Rudy 102" był z Poznania. Zrobił karierę dzięki... wielkiej dziurze...

  W Muzeum Broni Pancernej w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu stoi porozcinany czołg. Wieżyczkę ma rozprutą, jakby trafił w nią pocisk niemieckiego Tygrysa. Na boku napis "Rudy" - ten czołg to jedyna pamiątka po serialu "Czterej pancerni i pies", który polska telewizja pierwszy raz pokazała 50 lat temu.

 • Największe kataklizmy w dziejach Poznania (dla ludzi o mocnych...

  Powodzie, pożary, zaraza - mieszkańcy dawnego Poznania drżeli przed katastrofami, które mogły spaść na nich nieoczekiwanie i zamienić spokojne dotąd życie w koszmar. Niektóre z nich zmieniły wygląd miasta. Oto największe z katastrof w dziejach Poznania. Uwaga! To materiał dla osób o mocnych nerwach.

 • Wiosna 1956, koniec więzienia. 60 lat temu amnestia zwolniła z...

  Na wolność wyszedł we Wronkach. Z traumy Rawicza, Wronek i więzienia na Mokotowie leczył się w wielkopolskim Wonieściu. 60 lat temu Kazimierz Moczarski, legendarny żołnierz AK, wraz tysiącami towarzyszy broni wyszedł na mocy amnestii z komunistycznego więzienia

 • Radio z pudełka po cygarach. Czyli jak powstawało Radjo Poznańskie...

  Ludomir Budziński uczył się w Gimnazjum Marii i Magdaleny razem z synem prezydenta miasta Cyryla Ratajskiego i wspólnie konstruowali proste odbiorniki kryształkowe. Być może to oni wpłynęli na Gospodarza Miasta, żeby zbudować stację radiową w Poznaniu.