Ferie zimowe 2018 w Poznaniu to nie tylko dwa tygodnie wolnego, ale przede wszystkim możliwości, które otwierają się przed dziećmi, nawet jeśli wolne spędzają w mieście. W naszym informatorze zebraliśmy propozycje półkolonii w Poznaniu. Zapisy na większość z nich już się rozpoczęły, więc warto rozważyć z rodzicami, na które zajęcia się zgłosić.

Oferty podzieliliśmy tematycznie na kilka części. W każdej zamieściliśmy opis atrakcji, wiek dzieci, które mogą brać udział w półkoloniach, cenę oraz informacje o sposobie zapisów.

Półkolonie odbywają się w jednym z dwóch tygodni ferii zimowych w Wielkopolsce – od 12 do 16 lutego lub od 19 do 23 lutego. Jeśli placówki organizują aktywności tylko w jednym z terminów, zaznaczamy to przy konkretnej propozycji.

Tę część poświęcamy propozycjom CK Zamek, domów kultury, muzeów i zoo.

Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, ul. Droga Dębińska 21

W programie półkolonii „Zimowisko – podróż do przeszłości”, warsztaty artystyczne, muzyczne, plastyczne, reżyserskie, literackie, językowe, promocji zdrowia oraz wycieczki, m.in.: do manufaktury cukierków, parku trampolin, Deli Parku; zajęcia w godz. 8-16. Wiek: dzieci z I-IV klas szkół podstawowych. Koszt: 200 zł. Zapisy: w sekretariacie MDK; pozostały tylko miejsca na drugi turnus.

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, ul. Za Cytadelą 121

Półkolonie pod hasłem „To, co było, jest i będzie”. W programie warsztaty plastyczne, artystyczne, spacery edukacyjne, wycieczki do muzeum i do Deli Parku, zajęcia integracyjne, warsztaty kulinarne. Zajęcia w godz. 8.30-15.30, opieka w godz. 8-16. Wiek: dzieci I-IV klas szkół podstawowych. Koszt: 150 zł. Zapisy: w sekretariacie MDK.

Młodzieżowy Dom Kultury nr 3, ul. Jarochowskiego 1

W programie zajęcia rekreacyjno-artystyczne, zabawy edukacyjne w Muzeum Archeologicznym, spektakl teatralny, seans filmowy, warsztaty plastyczne, muzyczne, taneczne, gry, zabawy i konkursy. Zajęcia w godz. 9-15. Wiek: dzieci ze szkół podstawowych. Koszt: 100 zł, 80 zł dla dzieci z MDK nr 3. Zapisy: w sekretariacie MDK.

Pozostało 88% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej