Przebudowa ul. Święty Marcin rozpoczęła się z początkiem września ub.r. Objęła fragment między ul. Gwarną a Ratajczaka. Od tego czasu ulica jest zamknięta dla tramwajów i samochodów. Inwestycja to część Projektu Centrum, czyli większego planu przebudowy centrum Poznania.

Firma Budimex, która prowadzi remont, ma do 20 września czas na umożliwienie przejazdu tramwajów przez nowe torowisko. – Cieszy nas taki termin, pierwotnie zakładaliśmy, że może to być w listopadzie. Uruchomienie tramwaju to duże udogodnienie dla mieszkańców – komentował przed tygodniem Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania nadzorujący inwestycję.

Tramwaje na Świętym Marcinie wcześniej, niż planowano

Teraz już wiadomo, że tramwaje wrócą na Święty Marcin 10 dni wcześniej, czyli 10 września. Dzień wcześniej odbędą się przejazdy techniczne. Stałymi trasami pojadą linie nr 2, 5, 9, 13, 16 oraz 201. Zlikwidowane zostaną linie tymczasowe 23 i 29. W noce z poniedziałków na wtorki - czasowo - zamiast dotychczasowej linii autobusowej nr 231 uruchamiana będzie linia tramwajowa nr 202.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej