Na co dzień dużo siedzą przy biurkach. Projektują. Piotr Garus i Jerzy Woźniak są właścicielami pracowni architektonicznej Mode:lina, której mottem jest zdanie: „Pokaż nam swoje śniadanie, a my pokażemy Ci Twoją kuchnię”.

Zdobywają wiele nagród i projektują nowoczesne wnętrza w całej Polsce. Zostali wyróżnieni w międzynarodowym konkursie Finest Interior Award. W kategorii Best Office Interior zwyciężył ich pomysł na wnętrza biura dla firmy Opera Software, twórcy popularnej przeglądarki internetowej. To była pierwsza tak ważna nagroda dla Polaków we frankfurckim konkursie. 

Biegają, żeby odpocząć

Ale oprócz pracy, która jest ich pasją, mają jeszcze inne hobby - biegają. I to nie tak zwyczajnie. - Żeby głowa mogła odpocząć, zaczęliśmy ok. sześć lat temu uprawiać sport - opowiada Piotr Garus, współwłaściciel Mode:liny. - To był okres, kiedy mieliśmy już pierwsze dzieci. Bieganie wybraliśmy też z tego względu, że to najprostsza rzecz, którą można robić, kiedy ma się mało czasu. Wystarczy ubrać się, wyjść z domu, przebiec się i wrócić. Cała ta czynność zajmuje właściwie tyle, ile sam trening. Nie jest się od nikogo uzależnionym, nigdzie nie trzeba dojechać - dodaje.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej