Trzy białe - dla mieszkańców Strzeszyna za dawanie dobrego przykładu.

W obwodzie 192 w szkole podstawowej przy ul. Hezjoda w niedzielnych wyborach samorządowych zanotowano najwyższą frekwencję w Poznaniu – zagłosowało tam aż 74,32 proc. uprawnionych osób. To o 20 proc. więcej niż średnia dla całego miasta!

Uznanie należy się także tym, którzy głosowali w Zespole Szkół Łączności przy ul. Przełajowej w obwodzie nr 69 – tam głosy oddało 71,33 proc. i w obwodzie 220 w szkole podstawowej przy ul. Boranta, gdzie zagłosowało 71,43 proc. uprawnionych. Warto brać z nich przykład!

Dwie białe - dla dyrekcji Szkoły Szpitalnej w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera i za to, że wiedzą, jak rozruszać chore dzieci.

W środę szpitalne korytarze zostały wyłożone matami. Najpierw trenerzy judo pokazywali dzieciom ze szpitala podstawowe elementy judo sportowego, a potem te uczyły się podstawowych ruchów. – Takie zajęcia sprawiają, że dzieci chociaż na chwilę zapominają o tym, gdzie się znajdują i dlaczego. Daje im to motywację, uśmiech i chwile radości, które są im potrzebne w walce o swoje zdrowie – tłumaczył trener judo Krzysztof Prokopczyk. W imieniu dzieci dziękujemy!

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej