- Poznaniacy wyszli z kolejną inicjatywą i zachęcili mnie, by oprócz byłych prezydentów RP - zaprosić też przyszłego. Nie wahałem się ani chwili - pisze prezydent Jacek Jaśkowiak na swoim oficjalnym fanpage'u na Facebooku.

Jacek Jaśkowiak zaprasza do Poznania trzech byłych prezydentów i Donalda Tuska

To kolejna taka inicjatywa prezydenta Poznania. W poniedziałek Jaśkowiak wysłał listy z zaproszeniem na obchody 11 listopada do trzech byłych prezydentów Polski - Bronisława Komorowskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Wałęsy. Komorowski już potwierdził, że zaproszenie przyjmuje i że przyjedzie do Poznania. Pozostali dwaj byli prezydenci nie odnieśli się jeszcze do inicjatywy Jaśkowiaka. 

Wśród zaproszeń, które wysłał Jacek Jaśkowiak, nie ma listu do urzędującego prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Czy do Poznania przyjedzie też Donald Tusk? Jaśkowiak pisze do niego w podobnym tonie, jak do byłych prezydentów: "Wierzę, że dzisiejsza Polska - kraj wolny i demokratyczny - to także pańska zasługa. Dlatego też byłoby wielkim zaszczytem dla mieszkańców i władz stolicy Wielkopolski, gdyby zechciał pan przewodniczący przyjąć zaproszenie do Poznania - miejsca, gdzie 11 listopada stanowi fenomen radosnego, wspólnotowego świętowania".

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej