– Ta kładka to element dalszego ożywiania terenów nadwarciańskich. Dlatego jej budowa ma dla nas strategiczne znaczenie – podkreśla wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski.

Ze Starego Miasta nad Maltę

Pod koniec czerwca władze Poznania ogłosiły wyniki konkursu na koncepcję architektoniczną kładki pieszo-rowerowej przez Wartę, tzw. kładki berdychowskiej. Zepnie ona brzeg w okolicy wylotu ul. Berdychowo na Kampusie Politechniki Poznańskiej, przetnie Ostrów Tumski na jego południowym skraju i poprowadzi dalej na Chwaliszewo. Ma służyć i studentom, i poznaniakom, którzy będą np. wypoczywali w okolicach Malty czy dojeżdżają na rowerze z Rataj do centrum.

Projekt kładki przygotuje zespół architektów (Bartosz Gurawski, Błażej Szurkowski, Maciej Sokolnicki, Adam Turczyn) pod przewodnictwem Jerzego Gurawskiego z pracowni ARPA. – Kładka będzie lekka, łatwa i przyjemna, a więc wspaniała. Już samo to, że nie jest przeznaczona dla samochodów, jest atrakcją. Będzie się z niej rozpościerał cudowny widok na dolinę Warty – opowiada Jerzy Gurawski.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej