Strefa Płatnego Parkowania w Poznaniu obejmuje Stare Miasto, Jeżyce oraz fragment Łazarza, który sąsiaduje z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Właśnie tam, 12 listopada, kierowcy będą mogli się cieszyć bezpłatną możliwością parkowania, bo strefa będzie nieczynna. W związku z decyzją Zarządu Dróg Miejskich, nieczynne będą też kasy Wydziału Parkowania Zarządu Dróg, które mieszczą się przy ulicy Pułaskiego 9.

Taka decyzja to dodatkowa oszczędność dla kierowców. Na co dzień bowiem, za możliwość zostawienia samochodu w Strefie Płatnego Parkowania, trzeba zapłacić od 2 do 3 zł za każdą rozpoczętą godzinę (w zależności od strefy parkowania, a takie są trzy). Na co dzień udogodnienie darmowego parkowania mają tylko pojazdy jednośladowe oraz upoważnione.

Strefa Płatnego Parkowania w Poznaniu obowiązuje od 1993 roku, a zaczęło się od wprowadzenia jej na terenie Starego Miasta. Miasto planuje rozszerzyć ją na kolejne części Poznania. Do końca tego roku mają powstać projekty poszerzenia strefy o Wildę oraz Łazarz. Natomiast na lata 2019-2021 zaplanowano wprowadzenie tych planów w życie.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej