Nowe stanowisko ds. polityki równości i różnorodności w gabinecie marszałka Marta Mazurek objęła w ostatni piątek. „Wyborczej” potwierdza to Anna Parzyńska-Paschke, rzeczniczka marszałka Marka Woźniaka.

Marta Mazurek nadal będzie się zajmować przeciwdziałaniem wykluczeniom

- Będzie się zajmowała obszarem zagadnień, które z sukcesem realizowała w urzędzie miasta, czyli np. kwestiami równości płci, przeciwdziałania dyskryminacji różnych grup społecznych, czy  rozmaitym wykluczeniom. Kluczowym zadaniem, na realizacji którego zależy marszałkowi, jest zsieciowanie dobrych praktyk zaimplementowanych w mieście i przeniesienie ich -  w pierwszym etapie -  na miasta prezydenckie Wielkopolski - informuje Anna Parzyńska-Paschke.

Ale to nie koniec. - W przyszłości chcielibyśmy, by te dobre wzorce objęły siecią cały region. Ważna będzie też współpraca z organizacjami pozarządowymi i naszą Wielkopolską Radą Działalności Pożytku Publicznego. Na tę chwilę za wcześnie jednak na szczegóły, które zostaną wypracowane w naszym wspólnym działaniu. Z pewnością zostaną poprzedzone rzetelną analizą potrzeb w tej sferze - dodaje rzeczniczka marszałka.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej