Marcelin leży na zachodzie Poznania, między ul. Bukowską, Bułgarską i os. Bajkowym. Całkiem stąd blisko na stadion Lecha czy lotnisko Ławica, mieszkańcy mogą odpocząć w pobliskim Lasku Marcelińskim, a zakupy zrobić w centrum handlowym King Cross Marcelin.

W ostatnich latach ta część Poznania silnie się rozbudowuje. Przybywa i przybędzie nie tylko mieszkańców, ale i pracowników biurowców. Okazałą inwestycją jest kompleks Business Garden między ul. Bułgarską i Marcelińską. Docelowo ma się składać z dziewięciu budynków, które w sumie zaoferują ok. 80 tys. m kw. powierzchni biurowej.

Drogi są, nie ma torowiska

Mariusz Wiśniewski jako zastępca prezydenta Poznania w tej kadencji będzie zajmował się m.in. transportem w mieście. W rozmowie z „Głosem Wielkopolskim” zapowiedział, że zleci przygotowanie koncepcji trasy tramwajowej na Marcelin. – Ten rejon w ostatnich kilku latach bardzo silnie się rozwija – mówi wiceprezydent „Wyborczej”. Tłumaczy, że jego zdaniem drogi obsługujące samochody w tej części Poznania są wystarczające, ale brakuje linii tramwajowej.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej