Trening bokserski z prezydentem Poznania można wylicytować w ramach aukcji 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 13 stycznia przyszłego roku. Tym razem WOŚP będzie zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Chodzi o szpitale z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, w których można przeprowadzić specjalistyczną diagnozę i leczyć najciężej chore dzieci. W Polsce jest blisko 50 takich szpitali.

Aukcja dostępna jest na Allegro. – Niezależnie od tego, czy ta osoba, która wylicytuje trening ze mną, ma doświadczenie z boksem i sportami walki, czy nie, będzie zadowolona, bo dostosujemy go do jej umiejętności. Zachęcam do licytacji – mówi prezydent Jacek Jaśkowiak. 

Boks to pasja prezydenta Poznania. – Mam poczucie wielkiej odpowiedzialności, bo decyduję o wielkich miejskich kwotach. Radzę sobie z tą presją, boksując – mówił „Wyborczej”. W przeszłości Jacek Jaśkowiak brał też udział w charytatywnych walkach, zmierzył się z zawodowymi bokserami – Dariuszem Michalczewskim i Przemysławem Saletą.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej