Dziś na sprezentowanej działce przy ul. Chojnickiej 35 w Kiekrzu znajdują się budynki z lat 70. i 80. XX wieku. To m.in. cztery budynki o funkcji hotelowej, hala sportowa, warsztat, garaże, portiernia i domki kempingowe. Na terenie ośrodka znajdują się także boiska do koszykówki i siatkówki. Od 1990 r. działał tutaj Ośrodek Szkolenia Policji w Poznaniu, który w 2011 r. został zlikwidowany.

Warunki wojewody Hoffmanna

W kwietniu 2017 r. prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wydał decyzję o wygaśnięciu prawa trwałego zarządu przez policję. To wtedy miejscy urzędnicy zaczęli się starać o to, by wojewoda przekazał teren miastu.

Miasto dostało ośrodek od wojewody, ale pod pewnymi warunkami – to zachowanie ogólnodostępnego charakteru działki oraz przeprowadzenie konsultacji społecznych co do sposobu zagospodarowania nieruchomości. Wiadomo też, że teren musi być przeznaczony na sport, rekreację i zieleń, ale akurat to wynika z planu miejscowego. – Rozważałem różne warianty przeznaczenia tych nieruchomości. Środowiska społeczników, z którymi konsultowałem tę kwestię, zwracały uwagę na to, że to miejsce może być świetnym punktem na turystycznej, sportowej i rekreacyjnej mapie Poznania – mówi wojewoda Zbigniew Hoffmann.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej