Trzy białe - dla uczniów i nauczycieli „Marcinka” za walkę z rasistowskim hejtem, który spadł na jednego z uczniów tej szkoły.

Członkowie samorządu uczniowskiego I LO poparli nauczycielski strajk. Poinformował o tym portal epoznan.pl, a tekst zilustrował ich zdjęciem. Na jednego z uczniów, czarnoskórego Niambę, wylał się w komentarzach rasistowski hejt. Uczniowie i nauczyciele zgłosili nienawistne komentarze i poinformowali o tym Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Sprawa znalazła finał w prokuraturze. Przyznajemy pyry za piękny pokaz solidarności.

Dwie białe - dla prezydenta Jacka Jaśkowiaka za pierwszy w kraju darmowy, czynny przez całą dobę gabinet ginekologiczny bez „klauzuli sumienia”.

Poznań właśnie zakończył z sukcesem pilotaż. W ciągu trzech miesięcy z konsultacji lekarskich skorzystało ponad tysiąc kobiet. Program darmowych badań ginekologicznych, a od stycznia także urologicznych dla mężczyzn finansowany będzie nadal z budżetu miasta. Jesteśmy pierwszym miastem w Polsce, który zrobił coś takiego. Kobiety z całej Polski domagają się podobnych gabinetów w swoich miastach i gratulują na forach internetowych.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej