Justynę Sochę wspierało w sądzie w Poznaniu kilkadziesiąt osób: sprzeciwiający się obowiązkowym szczepieniom rodzice z dziećmi, ale też ludzie starsi. - Hańba! Straszne! Jesteśmy z tobą! - mówili po ogłoszeniu wyroku.

Napisała petycję do Beaty Szydło i Zbigniewa Ziobry

Mieszkająca w Poznaniu Justyna Socha jest nie tylko liderką ruchu antyszczepionokowego, ale też redaktorką znanej z antysemickich publikacji "Gazety Warszawskiej". W grudniu 2015 r. przygotowała i opublikowała petycję do ówczesnej premier Beaty Szydło i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Oskarżyła w niej dr. n. med. Pawła Grzesiowskiego, epidemiologa i eksperta w dziedzinie profilaktyki zakażeń o współpracę z koncernami farmaceutycznym produkującymi szczepionki.

Dowodem na to miało być niezłożenie sprawozdania finansowego przez założoną przez Grzesiowskiego fundację Instytut Profilaktyki Zakażeń. Justyna Socha chciała, by rząd sprawdził źródła jej finansowania. Zarzucała też Grzesiowskiemu walkę z lekarzami, którzy są przeciwnikami obowiązkowych szczepień ("posiada instrumenty do niszczenia ludzi, w tym represjonowania lekarzy dbających o prawa pacjenta).

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej