Ekspresowa droga nad morze to kolejna szybka trasa, na którą czekają poznaniacy. Tuż przed nowym rokiem otwarto długo wyczekiwany fragment S5 od węzła Poznań-Zachód do Wronczyna. Co prawda kierowcy do dyspozycji mają tylko po jednym pasie, ale za to droga jest bezkolizyjna i można względnie szybko jechać równym tempem. Większość drogi do Wrocławia pokonujemy z Poznania dwupasmówką i zimą możemy się cieszyć z wygodnej trasy w góry.

Znacznie gorzej sytuacja wygląda z trasą nad morze. Ekspresowa trasa S11 w kierunku Koszalina to wciąż tylko odcinek zachodniej obwodnicy Poznania.

Dobra wiadomość jest taka, że rozpoczęły się przygotowania do budowy odcinka od Poznania za Oborniki. Zła – że na to by tamtędy przejechać, będziemy musieli poczekać co najmniej sześć lat.

S11 od Parkowa do węzła Poznań Zachód

Początek projektowanego odcinka drogi ekspresowej S11 znajduje się w pobliżu miejscowości Parkowo, w sąsiedztwie przecięcia z istniejącą linią kolejową nr 354 z Poznania w kierunku Piły. Od strony Poznania S11 będzie dochodzić do węzła „Poznań Północ”.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej