Dla tych, którzy cytatu nie kojarzą – w „Vincim” aktorka Kamilla Baar tłumaczyła Borysowi Szycowi, że kwiaty są podstawą udanej randki. Tak na przyszłość i wszelki wypadek. Przed walentynkami zapewne nie tylko w kwiaciarniach będzie ruch. Jak spędzić ten wieczór w Poznaniu? Przygotowaliśmy dla was kilkanaście propozycji.

W kinie

Kino to klasyka gatunku walentynkowego wieczoru. W tym roku zapewne wiele par wybierze się na trzecią część „Planety Singli” z Maciejem Stuhrem i Agnieszką Więdłochą w rolach głównych. W kinach można zobaczyć także filmy nominowane do Oscarów: „Green Book”, „Faworytę”, „Vice”, „Narodziny gwiazdy”, czy wciąż jeszcze grane „Bohemian Rhapsody”. Ale to nie wszystko, co zaplanowały kina.

W piątkową noc 15 lutego w Heliosie (Posnania) pokazy dwóch maratonów filmowych: strasznie romantycznego z projekcją trzech części wspomnianej „Planety Singli” i romantycznie straszny z czterema filmami grozy: „Prodigy. Opętanym”, „Zakonem Świętej Agaty”, „Próbą” oraz „Nocnymi istotami”. Start maratonów o godz. 23. Multikino Malta, również w piątek, zaprasza natomiast na ENEMEF Nocny Maraton Filmowy horrorów „Antywalentynki”. W programie projekcje: „Prodigy. Opętany”, „Zakon Świętej Agaty”, „Endless” oraz „Korpo”. Start o godz. 22.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej