Od 7 marca ul. Święty Marcin jest otwarta dla pieszych, a już od września po nowym torowisku jeżdżą tramwaje. Również 7 marca otworzono nowy przystanek przy skrzyżowaniu z ul. Ratajczaka.

W najbliższy poniedziałek ulica zostanie otwarta dla ruchu samochodowego. Po Św. Marcinie między Gwarną a Ratajczaka kierowcy pojadą jednak inaczej niż przed przebudową. Dawniej jezdnia dla aut była wyraźnie oddzielona od chodników, torowiska i pasa zieleni. W nowej wersji Św. Marcina przestrzeń jest wspólna w ramach tzw. strefy zamieszkania. Samochody mogą tam poruszać się z prędkością nie większą niż 20 km na godz.

Ratajczaka też przejezdna

Także od poniedziałku wróci organizacja ruchu sprzed remontu na sąsiednich ulicach: Ratajczaka, 27 Grudnia i Kantaka. To oznacza, że samochody nie przejadą już przez ul. 27 Grudnia koło Okrąglaka. Droga ta znów będzie służyć rowerzystom, bo tak było przed remontem Św. Marcina i koniecznymi objazdami. Dojazd do ul. Św. Marcin np. z placu Wolności będzie możliwy przez ul. Ratajczaka i Kantaka. Ul. Ratajczaka znów przejedziemy w kierunku Starego Browaru. Ulica na odcinku między ul. 27 Grudnia a Św. Marcin przeszła właśnie lifting nawierzchni, drogowcy wymalowali na jezdni nowe oznakowanie.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej