Na razie na Wartostradzie pojawia się nowy monitoring i oświetlenie, m.in. wzdłuż ul. Piastowskiej między mostami Przemysła I i Królowej Jadwigi.

Oświetlenie przyda się rowerzystom w ich codziennych podróżach. – Coraz więcej ludzi korzysta z Wartostrady nie tylko rekreacyjnie, ale w codziennych dojazdach. To bezkolizyjna trasa, nigdzie nie stoi się na światłach. Dobrze, że będzie oświetlona. Jesienne i zimowe powroty z pracy czy szkoły w późniejszych godzinach będą bezpieczniejsze – ocenia Andrzej Janowski, prezes stowarzyszenia Rowerowy Poznań.

W połowie roku mają ruszyć prace nad rozbudową Wartostrady między mostem Królowej Jadwigi a parkiem w Starym Korycie Warty. Poprowadzona będzie dołem, bliżej brzegu, bo na górze od strony centrum Wartostrada już jest. – Dojedziemy tędy do pochylni na terenie starego koryta Warty. W przyszłości Wartostrada poprowadzi w kierunku Cypla, ale jeszcze nie wszystkie grunty są tam miejskie – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Chodzi o przejazd pod mostem Chrobrego.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej