Jak ustaliliśmy Piotr Nowicki pokonał w konkursie dziewięcioro kandydatów, między innymi dwójkę byłych dyrektorów wielkopolskiego oddziału NFZ: Zbigniewę Nowodworską i Karola Chojnackiego, pełniącego obecnie obowiązki dyrektora szpitala przy Lutyckiej. 

Komisja konskursowa rekomenduje Nowickiego. Ale ostatecznie o jego kandydaturze  zdecyduje w piątek pięcioosobowy Zarząd Województwa, w tym marszałek Marek Woźniak - potwierdza Marzena Wodzińska, odpowiedzialna za system ochrony zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim. - Osobiście uważam, że to świetny menedżer. Takich ludzi właśnie szukamy.

Szpital Lutycka tonie w długach

Szpital przy Lutyckiej od lat znajduje się w bardzo trudnej sytuacji kadrowej i ekonomicznej. Tej wiosny lecznica straciła płynność finansową i musiała zaciągnąć kolejny ogromny kredyt bankowy.

Poprzedniej szefowej szpitala Małgorzacie Piotrowskiej-Błochowiak, która została odwołana przez Zarząd w marcu tego roku po roku kierowania lecznicą udało się rozwiązać tylko część problemów (zawiesiła spór zbiorowy z załogą, zgodziła się wypłacać pielęgniarkom w całości „dodatek Zembali”, zrestrukturyzowała zadłużony szpitalny oddział ratunkowy). Nie poradziła sobie jednak z fatalną sytuacją ekonomiczną. 

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej