Hubert Sobol zadebiutował w ekstraklasie w ostatnim jesiennym meczu z Wisłą Kraków. Zanim zacznie regularnie grać w barwach Lecha Poznań, ten chce jednak, by zdobył doświadczenie w I lidze. Kolejorz od lat postępuje tak ze swymi wychowankami - drogę tę przemierzyli Jan Bednarek, Robert Gumny, Kamil Jóźwiak.

Hubert Sobol będzie miał jednak tę przewagę nad wyżej wymienionymi, że zostanie w Poznaniu. Trener Adam Nawałka będzie więc miał na niego przez cały czas oko i będzie śledził jego postępy. Czasami będzie mógł nawet trenować z zespołem Kolejorza. Taki model od lat obowiązuje w lidze angielskiej, gdzie młodzi gracze trenują ze swym macierzystym klubem, a w weekend rozgrywają spotkania w zespołach, do których są wypożyczani.

– Żeby Hubert w dalszym ciągu harmonijnie się rozwijał, musi co weekend rozgrywać ligowe spotkania na jak najwyższym poziomie ligowym. Cieszymy się, że przez najbliższe miesiące będzie miał taką możliwość na zapleczu ekstraklasy, które dla młodego zawodnika może stanowić wartościowe pole do podejmowania nowych wyzwań - mówi dyrektor sportowy Lecha Poznań Tomasz Rząsa.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej