W artykule „Nie będzie Daimler pluł nam w twarz” napisaliśmy, że część mieszkańców podpoznańskiego Golęczewa protestowała przeciw nadaniu imienia niemieckiego konstruktora Gottlieba Wilhelma Daimlera ulicy, przy której wybudował siedzibę diler Mercedesa. Po jego publikacji dostaliśmy list, który publikujemy poniżej.

***

Artykuł „Nie będzie Daimler pluł nam w twarz”, który został opublikowany na łamach „Gazety Wyborczej” 19 lutego 2019 r., dotyczy naszej miejscowości, Golęczewa. Chodzi o nadanie nazwy ulicy technicznej, przy której powstał właśnie salon dilera Mercedesa Duda Cars.

Autor artykułu zasugerował w nim, że mieszkańcy Golęczewa w większości byli przeciwni nadaniu imienia Gottlieba Wilhelma Daimlera tej ulicy.

Nasz całkowity sprzeciw budzi już sam tytuł artykułu, bo sugeruje on wrogość golęczewian wobec wszystkiego, co niemieckie. Został tak odebrany chociażby przez czytających ten materiał na internetowej stronie „Gazety Wyborczej” i jej fanpage’u na Facebooku, co niestety widać w komentarzach.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej