AdobeStock_101591536 [Przekonwertowany]

Motylarnia potrzebuje pomocy


Na co dzień wspierają dzieci i młodzież z problemami psychologicznymi, pomoc otrzymują też rodzice. Ale żeby dawać wparcie jeszcze bardziej, potrzeba nowego, większego lokalu. To dla Fundacji Motylarnia z Poznania organizujemy tegoroczną „Choinkę Dobroczyńców”.

Fundacja prowadzi zajęcia terapeutyczne dla dzieci od 7. do 15. roku życia. Poza tym zapewnia również wsparcie dla rodziców, m.in. prowadząc warsztaty, jak radzić sobie z dziećmi, które były „zamknięte” w domach w czasie nauki zdalnej. – Jesteśmy miejscem wsparcia dziennego dla dzieci z rodzin z różnymi trudnościami. Ostatnie półtora roku zmieniło profil dzieci, które się do nas zgłaszają – mówi kierowniczka Ośrodka Terapii „Motylarnia”, psycholożka Joanna Kowalska-Andrzejewska. – Już nie są to osoby zgłaszane głównie przez MOPR, ale przede wszystkim przez szkoły i samych rodziców. Dzieci i młodzież mają objawy depresyjne, ale również zachowania związane z fobią społeczną, co niestety wyzwoliły nawracające izolacje.

Twórcy Motylarni chcieliby przyjmować więcej podopiecznych. Dlatego fundacji jest potrzebne wsparcie finansowe. – Marzy mi się, że będziemy mieć taki lokal, w którym jednocześnie będziemy mogli prowadzić dwie grupy lub dwie terapie indywidualne. Lokal, który będzie na poziomie gruntu, tak żeby nikt nie miał problemu z dostaniem się do nas – mówi Joanna Kowalska-Andrzejewska.

To będzie Wigilia z Darczyńcami

To właśnie na działania Motylarni zostaną przeznaczone środki zebrane w tegorocznej „Choince Dobroczyńców". Po raz kolejny poznańska „Wyborcza” zaprasza firmy i instytucje z Poznania i Wielkopolski do wsparcia akcji. Co konkretnie oferujemy? Grudniową obecność reklamową na naszych stronach oraz na choince, którą zamieścimy na serwisie poznan.wyborcza.pl. Przyozdobimy ją bombkami, dzwonkami i jedną gwiazdą z logotypami uczestników akcji. Połowę zebranych w ten sposób środków przekażemy adresatom tegorocznej edycji. W Wigilię – w dniu zakończenia akcji – choinka oraz informacja o zebranej kwocie pieniędzy opublikowane zostaną na pierwszej stronie poznańskiej „Gazety Wyborczej”, a na serwisie poznan.wyborcza.pl przez cały dzień wyświetlona zostanie tapeta z logotypami naszych Dobroczyńców. Fundacja „Motylarnia” czeka na nasze wsparcie!


Informacje dla firm i instytucji chcących wziąć udział w akcji
e-mail: gwiazdor@poznan.agora.pl.