AdobeStock_101591536 [Przekonwertowany]

Fundacja Zero-Pięć potrzebuje wsparcia


Fundacja Zero-Pięć pomaga niezwykłym pacjentom. Najczęściej nie mają więcej niż pięć lat. Dzięki jej działaniom dzieciaki po przejściach mają szansę uniknąć poważnych zaburzeń psychicznych. Żeby jednak móc mocniej wspierać pacjentów, organizacja potrzebuje środków. To dla Fundacji Zero-Pięć organizujemy tegoroczną edycję "Choinki Dobroczyńców".

Fundacja w szczególnym stopniu zwraca uwagę na wspieranie terapeutyczne rodzin z małymi dziećmi, zwłaszcza w sytuacjach kryzysu, trudności emocjonalnych bądź rozwojowych. Udziela konsultacji i porad, prowadzi terapię ukierunkowaną na wspieranie relacji dziecko-rodzic, akcentuje nie tylko, jak ważna jest wiedza o uwarunkowaniach prawidłowego rozwoju, ale zajmuje się również mechanizmami jego zakłóceń i zaburzeń, rzutującymi na zdrowie psychiczne małych dzieci.

Fundacji przyświeca idea interwencji prewencyjnej, gdzie dzięki działaniom profilaktycznym i wcześnie udzielonej pomocy możliwe jest przeciwdziałanie pogłębianiu się i utrwalaniu trudności, które mogą zakłócać rozwój dziecka. Fundacja pomaga przede wszystkim rodzinom z małymi dziećmi, ale współdziała także ze specjalistami różnych dziedzin spotykającymi się w swej pracy z małymi dziećmi i ich rodzinami.

Zero-Pięć ma pod swoimi skrzydłami wiele rodzin, których nie stać na odpłatną pomoc. Dlatego też Fundacja każdego roku ubiega się o różnego rodzaju granty, dzięki którym większość podopiecznych korzysta ze wsparcia nieodpłatnie. Projekty te wymagają jednak od Fundacji wkładu własnego, na który Fundacja stara się pozyskiwać fundusze.
- Co roku potrzebujemy również pieniędzy na uzupełnianie zestawów zabawek, materiałów plastycznych, itd., przede wszystkim jednak na zorganizowanie darmowych spotkań terapeutycznych dla rodzin, dla których nie starczyło miejsc w ramach grantów. Uzyskane wsparcie finansowe realnie zwiększyć może nasze możliwości niesienia nieodpłatnej pomocy - mówi współzałożycielka Fundacji, dr Magdalena Stawicka.

Święta z Dobroczyńcami

To właśnie na potrzeby Fundacji Zero-Pięć zostaną przeznaczone środki zebrane dzięki wsparciu akcji „Choinka Dobroczyńców". Poznańska „Gazeta Wyborcza" po raz kolejny zaprasza do niej firmy i instytucje z Poznania oraz Wielkopolski.
Oferujemy grudniową obecność reklamową na naszych stronach oraz na choince, którą zamieścimy w serwisie poznan.wyborcza.pl. Przyozdobimy ją bombkami, dzwonkami i gwiazdą z logotypami uczestników akcji.
W przeddzień Wigilii, 23 grudnia, choinka oraz informacja o zebranej kwocie opublikowane będą na 1 stronie poznańskiej „Gazety Wyborczej", a w serwisie poznan.wyborcza.pl przez cały dzień wyświetlona będzie tapeta z logotypami tegorocznych Dobroczyńców.

Fundacja Zero-Pięć czeka na nasze wsparcie!


Informacje dla firm i instytucji chcących wziąć udział w akcji
e-mail: gwiazdor@poznan.agora.pl.