KATALOG Z MATERIAŁAMI PROMOCYJNYMI

AdobeStock_101591536 [Przekonwertowany]

Żurawinka
potrzebuje wsparcia


Agnieszka jest przed 40. Samodzielnie nie siedzi, nie chodzi, nie mówi i nie słyszy. Anna, jej mama opiekuje się nią 24 godziny na dobę. - Jakbym zajmowała się niemowlakiem - mówi. 27-letnia Magda też jest zdana na wsparcie swojej mamy, Joli. Bez niej nie dałaby sobie rady. Jola pomaga jej we wszystkich czynnościach życiowych: jedzeniu, piciu, toalecie, ubieraniu, przemieszczaniu się na wózku inwalidzkim.

Agnieszka i Magda od urodzenia zmagają się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Są w znacznym stopniu niepełnosprawne. Gdyby nie rehabilitacja i zajęcia w dziennym ośrodku terapeutycznym, prowadzonym przez stowarzyszenie Żurawinka, ich życie ograniczałoby się tylko do pobytu w domu, a ich opiekunów - do ciągłej opieki. Wspierają ich kadra i wolontariusze Żurawinki.

Systematyczna, ciągła i kompleksowa rehabilitacja pozwala na złagodzenie negatywnych skutków schorzenia, jakim jest MPD, na znaczne usprawnienie życia chorego, na pomoc w codziennym funkcjonowaniu. Kilkudziesięciu podopiecznych Żurawinki korzysta z codziennych zajęć, rehabilitacji. Uczestniczą w piknikach, wycieczkach, spotkaniach integracyjnych, imprezach okolicznościowych, szkoleniach i warsztatach.

Żeby jednak móc mocniej wspierać pacjentów i ich opiekunów, stowarzyszenie potrzebuje pieniędzy. To dla stowarzyszenia Żurawinka organizujemy tegoroczną edycję "Choinki Dobroczyńców".

Poznańska „Gazeta Wyborcza" po raz kolejny zaprasza do niej firmy i instytucje z Poznania oraz Wielkopolski. Chcemy choć w drobnej części pomóc w codziennym życiu osób chorych oraz ich opiekunów.

Dlatego oferujemy Wam, drodzy Dobroczyńcy, grudniową obecność reklamową na stronach wielkopolskiej Gazety Wyborczej oraz na Choince, którą zamieścimy w grudniu na serwisie poznan.wyborcza.pl. Przyozdobimy ją bombkami, dzwonkami i jedną gwiazdą z logotypami Partnerów akcji. Połowę zebranych w ten sposób środków przekażemy na bieżące, najważniejsze potrzeby Fundacji.

22 grudnia, w przedświątecznym wydaniu gazety, choinka oraz informacja o zebranej kwocie pieniędzy opublikowane zostaną na 1 stronie poznańskiej Gazety Wyborczej, a na serwisie poznan.wyborcza.pl.


Informacje dla firm i instytucji chcących wziąć udział w akcji
e-mail: gwiazdor@poznan.agora.pl.