Komentarze
Rol powstania 1870. Przetrwalo dwie Wojny Swiatowe (jak HCP) wykonczyl polski kapitalizm. "Dajcie Polakom rzadzic a sami sie wykoncza" - Otto von Bismarck.
@Andy Lang I dlatego pewna żydówka z Austrii powiedziała, że jesteśmy za głupi aby sobą rządzić i dlatego w Polsce oni muszą to robić.
już oceniałe(a)ś
2
2
@GoscFB: Andy Lang
No cóż, najprężniej działające świetlice jaskiniowców też kiedyś upadły, a nostalgiczni jaskiniowcy w swoich nowych szałasach po nich zapłakali.
już oceniałe(a)ś
0
0
Aż mnie zastanawia, jak trzeba szczęściu dopomagać, żeby taki zakład doprowadzić do takiego stanu. Nie pomógł słynny wielkopolski etos pracy, ani fakt że jeszcze nie tak dawno wielu było skazanych na komunikację szynową, a nasi sąsiedzi jakoś nie specjalizowali się w naprawie taboru kolejowego. Ale nie ma się co martwić, będzie lepiej, pednolino jeździ prawie tak szybko między Warszawą a Poznaniem jak InterCity w 2000 roku, bezrobocia nie ma, a ludzie mają przecież pracę (i to elastycznie pracują na umowę o dzieło, i nie wymaga się od nich za wiele pod względem umysłowym) w centrum handlowym przy dworcu, a że nie ma pociągów to też nie ma co płakać, bo przecież jakże słynny poznaniak i zasłużony obywatel Szwajcarii za państwowe wybudował autostradę, żeby ludzie mieli jak do Niemca na szparagi do roboty dojechać. A teren? Się sprzeda, tanio bo przecie i tak nikt tego by Panie nie kupił, a tak deweloper dobrodziej Panie, postawi bloki zw. apartamentowcami, sprzeda w kredycie, do tego centrum handlowe i wszyscy będą szczęśliwi. Ryśki, Zdziśki i Jaśki.
już oceniałe(a)ś
4
0
Hala, w której niegdyś remontowano wagony, budzi nadal podziw, widać rozmach. solidna budowla. CZy naprawdę nie można było (nie można jeszcze?) zrobić tu PESA-bis?
@slazur Grobelny,Balcerowicz i etos związkowca.Dodam radną Dudziak.Nie,nie można.
już oceniałe(a)ś
2
0
@slazur ...., widzisz, sąsiednia Fabryka Pojazdów Szynowych od 20 lat konstuuje tramwaj 100 % niskopodłogowy i caly czas mówią, ze się nie da....
już oceniałe(a)ś
0
0
@slazur
nie można bo nie znaleli się ludzie biznesu, którzy by to pociagnęli. Z pustego i Salomon nie naleje
już oceniałe(a)ś
0
0
ZNTK w Poznaniu zawdzięczają upadek robolom z solidarności,którzy nic nie zrobili,by zakład ratować a możnabyło stworzyć spółkę pracowniczą i podnieść sie z upadku,fachowców tam nie brakowało.
@Marek Paczkowski
Szefową tamtejszej Solidarności była Lidka Dudziak, obecna radna z PiS
już oceniałe(a)ś
1
0
Świetne zdjęcia
już oceniałe(a)ś
2
0
Gablota Zwiazkowcow w najlepszym stanie. Chcieli pieniedzy a nie roboty poszli wiec strajkowac i zaklad zostal bez pracownikow.
już oceniałe(a)ś
2
0
"Kiedyś potęga, dziś ruina" Za to w dawnych ZNTK w Bydgoszczy (dziś słynna PESA) - dokładnie na odwrót. Dało się? Jak to mówił Tym w "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?": "Zmiany, zmiany, zmiany!"
@komercyjny02
Nie da się zadekretować, tak jak w komunię, dzisiaj wszystko zależy od ludzi i ich pomysłu, a czy ten pomysł sprzeda się na rynku, też nie da się zadekretować, inaczej możnaby udać się do Morawieckiego i zaproponować mu w zakładach ZNTK produkcję elektryków, za co zapłacimy my wszyscy z naszych podatków.
już oceniałe(a)ś
0
0
I tak znajdzie się chętny deweloperek i wybuduje tam "luksusowe apartamęta" ;-)
już oceniałe(a)ś
2
0