Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Śródka to w tej chwili urokliwe miejsce. To przykład rewitalizacji na najwyższym poziomie. Idealny przykład. Ktoś zada pytanie - a dlaczego to się udało ? Bo nie mieszał się w to żaden urzędas. Zrobili to ludzie. Inicjatywa oddolna. To ludzie i zaangażowanie i ich pomysły. Kiedy urzędnicy chwytają się czegoś w tym mieście to z góry można liczyć na porażkę.
@epox Widać ktoś tu cierpi na urzędasofobię. Na Śródce czy na takich Jeżycach to ludzie zaczęli zauważać że to są przyjemne miejsca do mieszkania, do prowadzenia lokali gastronomicznych i innych małych biznesów. Sami zaczęli się tam sprowadzać i działać. Ale miasto może dużo pomóc np. wprowadzając takie zmiany jak na Jackowskiego czy teraz na Słowackiego. Oczywiście, miasto nie może zaproponować podobnych zmian na Piątkowie czy Ratajach bo tam nic takiego nie pomoże. Zresztą sami ludzie nie zrewitalizują takiego miejsca. Ale za to miasto może zauważyć że dzielnice z kamienicami odżywają, a z blokowisk cudu się nie zrobi i np. odpowiednio zaplanować Wolne Tory. Rola urzędników jest duża, choć oczywiście mogą sytuacje poprawić jak i pogorszyć.
już oceniałe(a)ś
1
0
Ilekroć jestem w Poznaniu jadę tramwajem do Śródki.
Coś , -nie potrafię okreslić co - mnie tam kusi.
Nigdy nie byłem w kościele św.Małgorzaty - zawsze zamknięty.
Ponoć najstarszy kościół w Polsce.
już oceniałe(a)ś
0
0
Śródka przed rozjechaniem rynku: poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36037,18605194,srodka-rynek-srodecki-powroci-na-jeden-dzien.html Śródka po rozjechaniu rynku: www.google.pl/maps/@52.4104183,16.9536255,3a,43.1y,70.41h,93.74t/data=!3m6!1e1!3m4!1sPSOKachEENQg7u7nlOobXg!2e0!7i13312!8i6656
już oceniałe(a)ś
0
0
Na jednej z fotek widać tramwaj, który do Śródki kiedyś dojeżdżał. Ja tego nie pamiętam ale pamiętam tory tramwajowe w nawierzchni, może dziś jeszcze są?
już oceniałe(a)ś
0
0