Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Bezmiar bezmyślności i patodeweloperki. Byle zabudować, zabetonować. A prezydent Jaśkowiak taki quasi miłośnik zieleni: ile za jego kadencji powstało w mieście nowych, ogólnodostępnych założeń rekreacyjno-parkowych?
  @wojtass
  Akurat skwerów i zieleni w pasach drogowych powstało całkiem sporo. Głównie z pożytkiem dla lokalnej społeczności. Piękna zieleń i kwiaty są np. wzdłuż linii tramwajowej na Naramowice. Tak po prostu, bez szumnych założeń parkowych. Wczoraj mijałam jeden z przystanków, którego otoczenie jest pięknie obsadzone różami, lawendą i innymi roślinami. Ale w GW o tym raczej nie przeczytasz? Szkoda, bo miasto sporo zyskało takich miejsc w ostatnich latach, choć dla wielu ludzi takie mniejsze ulepszenia są przezroczyste :(
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @wojtass
  Proszę przyjrzeć się współczesnym zdjęciom, są tam betonowe powierzchnie obok drzew, więc nie jest to wypielęgnowany park.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @wojtass
  co ma Jaśkowiak do pisowskiej spółeczki stawiającej koszmarnie brzydkie bloczydła w imieniu nierządu?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @wyborcza_czesia
  Nic, ale pocisnąć zawsze można.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Bardziej interesujace jest, ze miedzy targami a ta dzialka bulo mnostwo drzew, a dzis beton i hale. Moze czas odwrocic bieg historii i posadzic tam drzewa?
  @derywat
  To były cmentarze parafii farnej i św. Marcina
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Pani redaktor, jaki wypielęgnowany park ma Pani na myśli? Ten z okresu Pewuki? Bo obecnie to są/były tam raczej wybetonowane powierzchnie parkingowe.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  poznańska zasada zabudujmy byle czym byle się kasa zgadzała w najczystszej postaci
  już oceniałe(a)ś
  5
  2
  To jest jeden wielki skandal! Powinien zostać przywrócony ten ogród, powinny zostać wyeksponowane stare, zabytkowe budynki! To mogłoby być naprawdę piękne, reprezentacyjne miejsce. Zamiast tego będą bloki... Wstyd i poruta!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Między dwie klasyczne, niemałe budowle stłoczono zostaną bloki, zapewne będzie parking podziemny i skończy się sielanka dla tego zakątka. Ul. Święcickiego był (i jest) ślepa i ruch tam był niewielki. Teraz to się skończy. Fakt, że ten olać, który teraz jest zabudowywany, od lat straszył. Ktoś musiał w końcu się nim zainteresować. Szkoda że UAM nie dał rady z tym centrum kongresowym. Kilkaset metrów dalej, rży ul. Śniadeckich, ale też od ul. Głogowskiej na terenie byłej Polleny też wcisnęli bloki, na tyłach parku Wilsona. Tak to już jest, że każdy skrawek terenu w centrum miasta jest dla inwestorów bezcenny.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Trzeba było o ten teren zadbać i otworzyć dla mieszkańców, za komuny został zapomniany, pewnie w imię niszczenia pamięci o dwudziestoleciu międzywojennym, ale potem nigdy go Poznaniakom nie przywrócono, nawet lokalsi nie znali tego terenu, wiem, bo za komuny uczęszczałem nieopodal do liceum i tam nikt nigdy nie zaglądał, więc po co teraz wylewać krokodyle łzy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  3