1/4
zamknij < >
Zdjęcie numer 1 w galerii - Ukrainiec zasłabł w pracy. Polska szefowa porzuciła go w lesie. Mężczyzna nie żyje

Materiały 'Wyborczej'

Zmarły Wasyl Czornej (z lewej) i jego pracodawczyni Grażyna F. (z prawej) po zatrzymaniu przez policję
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Ukrainiec zasłabł w pracy. Polska szefowa porzuciła go w lesie. Mężczyzna nie żyje
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Ukrainiec zasłabł w pracy. Polska szefowa porzuciła go w lesie. Mężczyzna nie żyje
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Ukrainiec zasłabł w pracy. Polska szefowa porzuciła go w lesie. Mężczyzna nie żyje
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Ukrainiec zasłabł w pracy. Polska szefowa porzuciła go w lesie. Mężczyzna nie żyje
Komentarze
Ta baba powinna iść siedzieć ale na Ukrainie.
@obds
i nie pięć lat ale 25
już oceniałe(a)ś
59
1
@obds
z informacja do współwięźniów za co siedzi
już oceniałe(a)ś
16
2
?Prokurator zarzucił jej nieudzielenie pomocy ?osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia? oraz nieumyślne spowodowanie śmierci.?
===============

Taka kwalifikacja byłaby właściwa, gdyby ta kobieta wyniosła faceta przed zakład i zostawiła tam. Natomiast wywiezienie nieprzytomnego człowieka 150 km do lasu powinno być uznane za zabójstwo umyślne z zamiarem ewentualnym.

Po drugie, i trochę cynicznie, właścicielka zakładu jest idiotką. Tego Wasyla wystarczyło zawieźć kilka kilometrów pod najbliższy SOR i tam zostawić w poczekalni. Pies z kulawą nogą by się tam nie zorientował skąd się wziął i kto go przywiózł, a jakaś szansa na ratunek jednak by była.
@pankracypanasiuk
To jest nieumyślne spowodowanie śmierci? Chyba jej działanie jest jednak umyślnym spowodowaniem śmierci.
już oceniałe(a)ś
86
0
@pankracypanasiuk
Bo to jet prokuratura według Ziobry. Dziwne tylko, że wyroku nie wydał.
już oceniałe(a)ś
29
0
@pankracypanasiuk
Szansa na przeżycie na SOR-ze byłaby dla niego bardzo nikła. Młody facet beż żadnych zewnętrznych obrażeń (nawet teraz nie wiedzą dlaczego zmarł), a przede wszystkim bez "upierdliwej" asysty w postaci bliskich osób jest w tym magicznym miejscu jak niewidzialny. Zresztą zewnętrzne obrażenia też nie gwarantują żadnego specjalnego zainteresowania ze strony personelu.
już oceniałe(a)ś
35
7
@pankracypanasiuk
Przypuszczam, że on jednak zmarł jeszcze na terenie zakładu pracy, a ona próbowała pozbyć się zwłok.
już oceniałe(a)ś
8
9
@staefun
Fakt, zawieźć kogoś na SOR w takim stanie to w zasadzie wyrok śmierci, ale w białych rękawiczkach (właściwie w białym kitlu).
I żaden prokurator nie byłby w stanie postawić żadnych sensownych zarzutów. Kobita dostałby co najwyżej jakieś zawiasy i karę finansową za zatrudnianie na czarno.
już oceniałe(a)ś
11
3
@pankracypanasiuk
Taka kwalifikacja była by właściwą gdyby sprawca i ofiara razem spożywali alkohol. Tu trzeba karać za nieumyślne zabójstwo, a takich ludzi jak ta pani eliminować że społeczeństwa, niech pracuje w zakładzie karnym.
już oceniałe(a)ś
14
0
@pankracypanasiuk
Dokładnie, tutaj było bezpośrednie działanie o którym ona musiała wiedzieć że może doprowadzić do śmierci. Ona nie tylko zaniechała ale i aktywnie działała żeby uniemożliwić mu otrzymanie pomocy.
już oceniałe(a)ś
18
0
@staefun
Człowiek zatruł się szkodliwymi oparami, plus pył drewniany, plus wysoka temperatura w miejscu pracy plus prawdopodobnie niezwykle wysokie wymagania. To pracodawca spowodował tę śmierć (a wcześniej zasłabnięcie) i oprócz zaniechania pomocy i działania prowadzącego do śmierci powien też odpowiadać za niedpouszczalne warunki pracy.
już oceniałe(a)ś
10
0
@kbadamska
Świadkowie twierdzą coś innego.
już oceniałe(a)ś
1
0
Pewnie na takie zachowanie pracodawcy ma katolickie wychowanie. Pewnie niedawno bardzo ładnie ubrała ołtarzyk i siedziała w pierwszej ławce zaraz koło darmozjada w sukmanie. Szkoda człowieka. Jak można być takim wujem.
@Jarek72
Napisz to bez tego "pewnie". Brzmieć będzie prawdziwiej. Ale być może to prawosławny, więc nie ma duszy. Ale wielkopolskie zwyczaje.
już oceniałe(a)ś
51
0
@Jarek72
W sukmanie to chodził chłop pańszczyźniany, moronie. A ksiądz nosi sutannę.
już oceniałe(a)ś
10
62
@Maximus_Decimus_Meridius
Katechizm Kościoła Katolickiego
Rozdział drugi

"BĘDZIESZ MIŁOWAŁ SWEGO BLIŹNIEGO JAK
SIEBIE SAMEGO"

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem" (J 13, 34).
już oceniałe(a)ś
32
3
@Jarek72
raczej to typowa zwolenniczka PO-KO: wielkopolska, bizneswoman, oszczędna aż do przesady. W Nowym Tomyślu zdecydowanie wygrała opozycja, tak w wyborach parlamentarnych jak i europejskich.
już oceniałe(a)ś
6
61
Dodam jeszcze, że to trzeci przypadek z Wielkopolski w ostatnim czasie takiego traktowania pracowników. Wcześniej była Środa Wielkopolska i Luboń.
już oceniałe(a)ś
8
13
@and.reh
problem w tym, ze dla Prawdziwego Polaka (PP) bliźnim jest tylko inny PP, a reszta, szczególnie ludzie ze wschodu (bliskiego,środkowego czy dalekiego - za jedno) to poślednie gatunki i gdzie tam PP będzie się nimi przejmował - w końcu Polska uber Alles - co nie narodowi katolicy?
już oceniałe(a)ś
25
2
@MikeLwPozn
Sprawczynią jest europejska wielkopolanka ...
już oceniałe(a)ś
5
21
@Jarek72
?Pewnie na takie zachowanie pracodawcy ma katolickie wychowanie.

Co prawda nic nie wiesz, ale zawsze to dobrze pofolgować własnym przesądom i wyrzygać publicznie nienawiść tłumioną nienawiść.
A że stawia cię to w tym samym szeregu z kołtunami, którzy po każdym akcie przemocy piszą o kozojebcach, to nawet przez myśl ci nie przejdzie.
już oceniałe(a)ś
4
9
@Jarek72
to sie nazywaza fiksacja i to sie leczy kolego, naprawde warto
już oceniałe(a)ś
4
3
@JBr46
To Ukrainiec z Zachodniej Ukrainy więc prawdopodobnie grekokatolik. Ale i tak nie wolak.
już oceniałe(a)ś
5
0
@glos.wolny.wolnosc...
Jak myślisz, czy ten czyn zostanie potępiony przez lokalnego proboszcza? Może przez okoliczną społeczność? Naród formowany przez katolicyzm od najmłodszych lat i takie zdziczenie obyczajów?
już oceniałe(a)ś
12
0
@Azzo
Bycie zwolennikiem PO-KO nie wyklucza bycia katolem . A jeśli w rzeczywistości 90% osób w Polsce to katolicy, to prawdopodobnie większość popierajacych PO-KO jest wierzącymi w dyrdymały (w przypadku PiS to pewnie gdzieś koło 99,99%)
już oceniałe(a)ś
9
0
@trotro

A ty jestes lokalna spolecznoscia i byles na mszy po tym, kiedy to wyszlo na jaw, ze wiesz, ze nie zostal, czy tylko plujesz na wszelki wypadek?
Nie wszyscy w Polsce sa ochrzczeni w obrzadku rzymsko-katolickim - przytlaczajaca wiekszosc, fakt, ale nie wszyscy.
Z tych ochrzczonych nie wszyscy staja sie gorliwymi czy nawet letnimi wyznawcami - jesli wierzyc statystykom samego KK mniejszosc jedynie.

Nie uwazam, ze wyznawanie jakiejkolwiek religii/pogladow politycznych automatycznie uszlachetnia - ty mozesz oczywiscie wierzyc, ze fakt np. otrzymania sakramentow dziala jak szczepionka przeciwko zlu - ja mam inna opinie.
Zycie czlowieka to jednak ciagla walka, tutaj bizneslumen ulegla.
Postepowanie opisane w artykule stoi w jaskrawej sprzecznosci z nie tylko nauka KK, ale I zwykla przyzwoitoscia ludzka.
już oceniałe(a)ś
4
4
@and.reh
w polsce raczej:
"miluj blizniego swego, az ostatnia kuszula spadnie z niego"
już oceniałe(a)ś
3
0
@K.Tine
koszula
już oceniałe(a)ś
0
0
@Jarek72
Tak wygląda polskie katolickie miłosierdzie.
już oceniałe(a)ś
0
0
@Jarek72
Wieje nudą od takich wpisów
już oceniałe(a)ś
0
0
@Jarek72
masz podejrzenie martwicy mózgu czy tylko chwilowe niedotlenienie?
już oceniałe(a)ś
0
0
@Max-Blitz
Spryskana sperma.
już oceniałe(a)ś
0
0
Warszawskie Bielany.Trwa remont 50 letniego bloku.Robotnicy są z Ukrainy, srednia wieku ok.20 lat,ale wiele twarzy jeszcze mocno chlopieca(15-16).Remont trwa 5 miesięcy i w tym czasie ludzie Ci zyja i spia w piwnicy bloku.Trudno opisac warunki,stary dom,piwnice notorycznie nawiedzane przez szczury,ciemno,śmierdząco.Jest mi wstyd za lokatorow tego bloku,w wiekszosci mlodych ludzi i starszych pan.
@Torp
wspólnota lub spółdzielnia zatrudnia ekipę do remontu ale oczywiście pozostaje pytanie czy w umowie było coś o zapewnieniu noclegu i/lub wyżywieniu.
a czy Ty coś zrobiłeś/zrobiłaś dla nich? jedzenie?, nocleg?
już oceniałe(a)ś
11
43
@taczka_robaczka
Atak, najlepsza forma obrony.
już oceniałe(a)ś
53
1
@taczka_robaczka
Jestem tylko gosciem w tym bloku.Bywam sporadycznie,ale udalo mi sie namowic ciotke aby zaprosila na obiady jednego z najmlodszych robotnikow.Co wiecej mam zrobic?Mogę jeszcze pojsc z ciotka na zebranie wspolnoty i powiedziec co mysle.
już oceniałe(a)ś
74
2
@Torp
Tak samo było kilka lat temu w odnowionej kamienicy zamienione na biurowiec na ul. Młynarskiej. Co prawda to byli Polacy, ale spali w piwnicy w koszmarnych warunkach. Kiedyś chciałem opieprzyć robotników za to że nie zostawili kartki o wybetonowaniu balkonu i wlazłem w to brudząc sobie buty. Kiedy zszedłem i zobaczyłem jak mieszkają było mi po prostu wstyd.
już oceniałe(a)ś
48
0
@taczka_robaczka
a ty co zrobisz skoro już wiesz jak jest?
już oceniałe(a)ś
25
1
@adenauer_konrad
apozostaje pytanie dlaczego sobie nie wynajęli jakiegoś lokum jak tysiące robotników pracujących na budowach, z oszczędności? czy dlatego że mają super niskie zarobki (teraz to mało prawdopodobne - brakuje ludzi do pracy na budowach i za 2 kpln nikt pracować nie będzie)
już oceniałe(a)ś
3
37
@paabo
czy to standard że pracownicy z Ukrainy mieszkają w piwnicach?, pewnie nie,
w komunikacji miejskiej widuję wiele osób pracujących a nie wyglądają jakby byli po noclegu w piwnicy
więc pozostaje pytanie dlaczego nie wynajmą jakiegoś lokum, jest pełno ogłoszeń, pewnie standard to nie jest hotelu***** ale koszty też pewnie niewielkie jak podzieli się je na kilka osób.
a jedzenia też im ktoś zabrania kupować? nie , po prostu chcą jak najwięcej zaoszczędzić
btw taki tekst o robotnikach z Polski na Zachodzie miałby inne komentarze, raczej nikt by nie oczekiwał że mieszkańcy Niemiec, Holandii itp. witaliby ich obiadami i proponowali nocleg
już oceniałe(a)ś
16
21
@taczka_robaczka
Nie jestem z Warszawy !Mój blok też ocieplali Ukraińcy .Każdego dnia parzyłam im kawę i herbatę na życzenie ,każdego dnia piekłam świeże ciasto .Nieraz gotowałam mięsny bigos i brali go w pojemnikach na stancję ,mam nadzieję ,że mieszkali w lepszych warunkach ?
już oceniałe(a)ś
40
1
@taczka_robaczka
I, oczywiście, nikt z mieszkańców nie widzi, że ci ludzie śpią w ich piwnicy.
już oceniałe(a)ś
7
0
@taczka_robaczka
Nie było. Była cena.
już oceniałe(a)ś
3
0
@taczka_robaczka
Wina robotników. I Tuska oczywiście.
już oceniałe(a)ś
4
0
@puzonik.48
Chapeau bas!
już oceniałe(a)ś
5
0
@puzonik.48
Brawo!
już oceniałe(a)ś
5
0
@taczka_robaczka
Bo gó... zarabiają, cymbale!
już oceniałe(a)ś
2
0
Redakcja @Torp
Dzień dobry, z tej strony Michał Szaflarski z redakcji "Gazety Stołecznej". Zainteresował nas ten warszawski wątek i historia Ukraińców remontujących blok na Bielanach. Czy możemy prosić o kontakt z redakcją pod adresem stoleczna@wyborcza.pl?
już oceniałe(a)ś
16
0
@Gazeta_Stoleczna
brawo!!!!!!!!
już oceniałe(a)ś
8
0
Wszystko na temat naszego "wielkiego" katolickiego narodu. Produkt wieloletniego wpływu lokalnego proboszcza, mentalności ksenofobicznej i knajackiej "filozofii" życia rodem spod budki z piwem.
@gustav_mahler
Po twoim niku widać że :nasz" naród to w twoim przypadku jest zapewne ten " wybrany "
już oceniałe(a)ś
2
34
@Maximus_Decimus_Meridius
Twój nick identyfikuje cię od razu, jako pisowskiego bota. Smród onuc wali z ekranu. Tak, panie "Rzymianin" iz Maskwy.
już oceniałe(a)ś
20
4
@Maximus_Decimus_Meridius
Ten naród to "tutejse", którym powiedziano, że są Polakami. Inaczej - wstali z kolan! Pańszczyźniana tłuszcza i ich właściciele...
już oceniałe(a)ś
14
2
@Maximus_Decimus_Meridius
Poszukaj w necie badań na temat empatii i współczucia !Z badań wynika ,że niestety katolicy są najmniej empatyczni i współczujący :(
już oceniałe(a)ś
16
1
@gustav_mahler

No jak dla mnie to wyglada raczej na produkt narracji o drapieznym fiskusie, wysokich narzutach na koszty pracy i tekturowosci panstwa, ze szczegolnym uwzglednieniem nieskutecznosci Policji.

1. Zatrudniam na czarno bo wszyscy to robia a jakos rodzine musze utrzymac, a kiwac ZUS, to nie przestepstwo, tylko obowiazek polskiej klasy bizessowej i smierc frajerom!
2. Nie podpisuje umow o prace bo biurokrqcja, a KP faworyzuje pracownikow i nie broni interesow ludzi "dajacych prace"
3. Zatrudniam Ukraincow, bo patoligia dostala 500+ i robic im sie nie chce, a ja tutaj sobie zyly wypruwam
4. W tym kraju nic nie dziala i kazdy mysli tylko o sobie, a nikt nie pomysli o mnie, wiec nawet natkna sie na trupa w lesie to go oleja, a nawet jak zglosza na Policje, to ci oleja, bo interesuje ich tylko ochrona miesiecznic, aureole i cipka na kijku.

Czy to mniej wiecej dobrze oddaje sposob myslenia liberalnej klasy przedsiebiorczej po 30 latach rycia beretu?
już oceniałe(a)ś
5
2
@Maximus_Decimus_Meridius
Te Rzymianin iz Maskwy! Zmień onuce!
już oceniałe(a)ś
0
0
Rozumiem, że honorowy konsul wystąpi do sądu o ustanowienie od winnej renty dla dzieci do 18/26 roku życia oraz o dożywotnią rentę dla rodziców?
@Szafirowlosa
Tez tak uwazam. Kobieta powinna placic rodzienie dozywotnia
już oceniałe(a)ś
22
0
@szwedka
Oby tak się stało.plakac się chce,koszmarna historia
już oceniałe(a)ś
0
0
Przecież wiadomo, Ukraińcy to nie ludzie. Nie zasługują na humanitarne traktowanie, tak samo jak emigranci roznoszący choroby, uchodźcy, osoby o innej skórze, a nie daj Boże, innego wyznania niż radiomaryjne. Pisowskie pranie mózgu przynosi efekty, a jak ktoś nie ma mózgu to nawet pranie nie jest potrzebne
@kuzyn_wladka2
Katonazizm.
już oceniałe(a)ś
25
0
@kuzyn_wladka2
Na najbliższej mszy, podczas spowiedzi, upiorą sobie duszę i będzie OK.
już oceniałe(a)ś
18
0
@czarna_herbata
odklepie 5 zdrowasiek z wybielaczem i bedzie dusza jak nowa
już oceniałe(a)ś
10
0
@sebastian666
Teraz za to mamy raj na kredyt, nawet nie trzeba pracować. Zobaczysz trollu jak to się skończy.
już oceniałe(a)ś
6
0
@E.R
Kołtun i bigoteria
już oceniałe(a)ś
3
0
Katolicki kraj pałający miłością do bliźniego
@murzynek_Rambo
a może ona jest żydówką? skąd wiesz?
już oceniałe(a)ś
0
4