3/12
zamknij < >
Zdjęcie numer 3 w galerii -

ŁUKASZ CYNALEWSKI

Amazon - protest przeciw firmie na placu Wolności w Poznaniu
 • Zdjęcie numer 1 w galerii
 • Zdjęcie numer 2 w galerii
 • Zdjęcie numer 3 w galerii
 • Zdjęcie numer 4 w galerii
 • Zdjęcie numer 5 w galerii
 • Zdjęcie numer 6 w galerii
 • Zdjęcie numer 7 w galerii
 • Zdjęcie numer 8 w galerii
 • Zdjęcie numer 9 w galerii
 • Zdjęcie numer 10 w galerii
 • Zdjęcie numer 11 w galerii
 • Zdjęcie numer 12 w galerii
Komentarze
Wszystkie protesty które mogą doprowadzić do polepszenia się warunków pracy i podwyżki płac dla pracownika są słuszne. Uważam że nie tylko firma Amazon, ale również wszystkie inne magazyny płacą pracownikom za mało i do protestu powinni dołączyć inni pracownicy magazynów w Polsce. Zyski takich firm są nieporównywalnie większe w stosunku do płac. Za podwyżką płac powinny iść możliwość zjedzenia ciepłego posiłku (najlepiej jakby była kantyna bądź stołówka z przygotowanymi daniami - przykład fabryka Siemens w Niemczech). Za posiłek trzeba zapłacić ale obiady kosztują tyle co posiłek u nas w barze mlecznym. Przerwy 3, jedna półgodzinna i dwie 15-minutowe na 8 godzin pracy. Przy pracy w nadgodzinach dodatkowe pół godziny. I pewnie gdybym miał dalej wymieniać to jeszcze bym coś dopisał. Protestujcie! Jestem z wami
@krzysztof-kacprzak A W Niemczech nikt nie udaje, że pracuje. U nas często to się zdarza.
już oceniałe(a)ś
9
14
@krzysztof-kacprzak Akurat Amazon oferuje wszystko to, o czym piszesz, a nawet więcej: - bezpłatne autobusy do/z pracy - ubezpieczenie na życie i prywatną opiekę medyczną dla wszystkich pracowników - obiady za złotówkę (czyli dużo taniej niż w barach mlecznych) - dwie przerwy 15-minutowe i jedną 30-minutową. Nie, nie jestem z zarządu Amazona. Czytam prasę i wielokrotnie było podkreślane, że socjal w Amazonie jest lepszy niż w innych firmach.
już oceniałe(a)ś
13
10
panstwo ma problemy tych ludzi w d... niewazne, za ile pracuja i w jakich warunkach, wazne, ze 3,5tys zniknie w statystykach z rubryki "bezrobotny" i moza odtrabic propagande sukcesu...
@mjetker Amazon nie jest firmą państwową. Komunizm w Polsce dawno się skończył. Choć nie wiadomo czy nie wróci po wyborach. Nie ma przymusu pracy w Amazonie.
już oceniałe(a)ś
6
6
PiS zapewni wszystkim godną pracę i płacę. Zgodnie z hasłem: "PiS-Da".
już oceniałe(a)ś
39
15
Ha,ha,ha, drodzy amazonowcy przyjdźcie do magazynu Św.Wojciecha w Gądkach!Będziecie meli zagwarantowaną pracę w permanentnych nadgodzinach,bywa że po 15 h. dziennie,w tym aż 15 min. przerwy,szeeeroki zakres obowiązków,tempo takie,że niedługo trzeba będzie brać dopalacze, no i stałą od 6 lat pensję! Wrócicie do "Amazona" z rykiem...
już oceniałe(a)ś
22
5
Mam tylko nadzieję, że pan Jan Pilewski nie wierzy w to co pisze. A ten tekścik o cyklicznych dniach otwartych, fiu fiu... do Korei Północnej też jeżdżą wycieczki. Znam te klimaciki. Pamiętam jak w firmie logistycznej pracownice spotkały się z panią od BHP. I mówią, że czasem chciałyby na moment usiąść, bo praca stojąca. Więc pani od BHP słusznie zauważa, że przecież na hali są krzesła! Pamiętam ten żartobliwy pomruk który przeszedł po sali. Owszem, na siedzonkach siadali. Prezes, kierownik zmiany etc, ale ani razu nie widziałem tam szeregowego pracownika. Ciekawe dlaczego? Może nie było dni otwartych?
już oceniałe(a)ś
11
5
Kilkanaście osób ciągle dymi, podczas gdy normalni pracownicy Amazona mają ich serdecznie dosyć, a GW daje tym zadymiarzom forum. Naprawdę, dajcie spokój. Znam trochę rynek pracy i w prywaciarskich małych firmach ludzie mają naprawdę przerąbane i tym powinniście się zajmować, a nie Amazonem.
już oceniałe(a)ś
19
13
pracownicy z Ukrainy już czekaja w kolejce , tak jest w całej POlsce
@megalamphodus Dokładnie! I Ukraińców nie jest 2-3 tys., czyli tyle ile ma być Syryjczyków. Ukraińców jest w Polsce ok. 600 tys. Teraz Januszki pomyślcie sobie, kto będzie zabierał pracę Polakom, Syryjczycy, którzy po pół roku i tak spieprzą do Niemiec, czy bracia Słowianie? I dopiero po tych przemyśleniach wyłaźcie na ulicę protestować.
już oceniałe(a)ś
2
1
Możecie gadać co chcecie, ale niezaprzeczalne jest, że Amazon daje szansę zatrudnienia osobom, których nikt by nie zatrudnił. Po pierwsze, że nie maja kwalifikacji, po drugie, że w miejscu zamieszkania nie ma dla nich pracy. Amazon przywozi pracowników z okolic Wągrowca, Międzychodu - ile to kilometrów ? Dzięki temu, że Amazon wysysa pracowników z rynku, inne zakłady muszą podnosić pensje - pracodawcy zwyczajnie konkurują o pracowników. Ponadto Amazon dopłaca do posiłków, pracownik płaci 1,- zł (słownie: jednego zeta) za drugie danie (zup nie serwują). Niestety nie wszyscy chcą i potrafią z tego skorzystać, inni chyba się jednak trochę lansują na tych protestach. Opozycja powinna być, ale każda ze stron pokazuje skrajności - jedni, że jest tak źle, drudzy, że jest tak dobrze. Prawda jak zwykle leży po środku...
@jan.bialy Idż bucu i sam się tam zatrudnij, pobiegaj 25km dziennie przez 11 godzin, przerzuć kilkanaście ton paczek. Nie wytrzymasz nawet tygodnia gnoju... Może to zatrute powietrze pyłem PH10 I Hutą Aluminium z Dębca tak ci namieszało we łbie , (statystyki zatrutego powietrze są w Poznaniu 10 x większe, niż w Paryżu). Albo porpstu jesteś pieskiem , kapralikiem z Amazonu i szczekasz jak ci każą.
już oceniałe(a)ś
13
18
@doomsday Poznaniakow nie interesuje zatrute powietrze . Dali sobie wmowic ze sol drogwa jest zdrowsza od spozywczej i ciastka z suszu jajecznego ze zbukow nie lasuja mozgow ich milusinskich . Pod Poznaniem wyrzuca sie na pola uprawne odpady zawierajace pierwiastki metali ciezkich , .na Poznaniakach to nie robi wrazenia , zadnych komentarzy pod zdjeciami cysterny rozlewajace trucizne ktora trafi na poznanskie stoly . Wazne , aby jedzonko bylo tanie i wiecej pienazkow na zakupy gadzetow i markowych ciuchow w galeryjach handlowych !!!
już oceniałe(a)ś
8
5
@doomsday Forma w jakiej piszesz wskazuje że dla ciebie odpowiednim miejscem pracy jest obora. Obawiam się tylko, że przy tobie bydło zdechnie
już oceniałe(a)ś
12
3
@doomsday Zwolnij się i zostań dyrektorem. Najlepiej w Paryżu to pyłów nie będziesz musiał wdychać.
już oceniałe(a)ś
7
9
@olek1303 Ty myślisz ośle,ze trzeba pracować w Amazonie, żeby wiedzieć, co tam się dzieje? Wystarczy być człowiekiem z odrobina wyobrażni, a nie bucem bez empatii. Skąd wiesz,że nie jestem w Paryżu?
już oceniałe(a)ś
2
4
@doomsday Przecież nie ma przymusu pracy w Amazonie. Nie jest tajemnicą, że pracuje się jako magazynier. Nie jest tajemnicą, że trzeba się nachodzić podczas pracy. Ale nie jest też tajemnicą, że Amazon oferuje wyższe pensje i lepszy socjal dla ludzi, którzy nie mają kwalifikacji. Ktoś w poście wyżej zapraszał do pracy w innym magazynie i podawał warunki pracy. Droga wolna.
już oceniałe(a)ś
6
4