Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Z tego co wiem Napoleon piwa nie cierpiał. Z alkoholi pijał tylko rozwodnione wino. Ale jeśli ktoś ma wiedzę na powyższej ciekawostki to niech napisze. Będę wdzięczny.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  ale historia - i jak tu ufać pismakom - do kamyk do podpisu pod fotką nr 2. : także w dzisiejszej gazecie jest zupełnie inne wyjaśnienie "wyjść jak Zabłocki na mydle": deser.pl/deser/56,111858,17352194,Filip_z_konopi__Zablocki_na_mydle_i_nocny_marek__Tych.html
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  :\ nie wiem czy Napoleon powinien być tak hołubiony, to taki odpowiednik pierwowzór Hitlera przełomu XVIII i XIX w.
  @daretz Oj przyjacielu, pora wziąć się za książki :)
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  @nosferatek Oj przyjacielu od Hiszpanii przez afrykę po Rosję jedna wielska wojna - widziałeś może rysunki Goi co robiła armia francuska w Hiszpanii? Jedyne czego nie wymyślił to obozy koncentracyjne i nie uprzemysłowił śmierci. Stworzył przeciw sobie wielką koalicję. Nie bardzo widzę wielkość małego kaprala bo niby w czym w wojnie? A to przecież nie cnota akurat tylko patologia. Powiesz że, miał zalety cóż u Hitlera też się parę znajdzie, ale bilans obu jest niekorzystny obaj spowodowali zniszczenie i śmierć. Apoteoza Bonapartego w naszym kraju wynika tylko i wyłącznie z tego że, naobiecywał Polakom i słowa zresztą nie dotrzymał. Pominę już ofiarność naiwnych rodaków. Zupełnie inaczej widzą go Rosjanie którym spalił stolicę. Ale oni chociażby widzą go w kontekście wojny obronnej a jak widzą go Hiszpanie albo Niemcy? Powiesz coś o prawach obywatelskich? To przecież nie jego wymysł ale twór epoki i wielu umysłów z czasów przed napoleońskich owszem w raz wojskiem rozeszły się szybko po europie. Druga wojna światowa też napędziła skok technologiczny i co będziemy za sto lat przyklejać tablice tu był Hitler? Naprawdę po za strzelaniem z armat nie wiem w czym widzieć jego wielkość.
  już oceniałe(a)ś
  4
  3