Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Galeria MM?! Chyba ktoś ma dobre znajomości. Budynek sam w sobie okropny, przypomina kamieniołomy i pasuje w tym miejscu jak pięść do oka.1
  @nietakmabyc Akurat "pasuje" to kompletnie idiotyczne określenie zdradzające zaściankowe i zapyziałe myślenie. Na całym świecie najbardziej wartościowe dzieła architektury zazwyczaj "nie pasują" do otoczenia - opera w Grazu, piramida przed Luwrem itd. Projekt galerii MM jest całkiem w porządku, problem polega na tym, że została zrealizowana bardzo tandetnie i niezgodnie z projektem. Odstępstwa są drastyczne, materiały są wyjątkowo podłej jakości - np. elewacja zamiast marmurowych płyt jest zrobiona z malowanej płyty paździerzowej.
  już oceniałe(a)ś
  2
  8
  @pe1 Są oczywiście przypadki, że budowla "niepasująca" jest dziełem wartościowym i poprzez swoją wyjątkowość ma prawo w przestrzeni istnieć. Chyba nie twierdzisz, że MM jest takim dziełem? 20 lat żyłam na zachodzie i przyzwyczaiłam się do porządku architektonicznego i przemyślanej przestrzeń miejskiej. U nas miasto jest zaprzeczeniem harmonii - wszystko jest w opozycji do siebie, każdy dom jest innej wysokości, inaczej usytuowany wobec ulicy, w innej stylistyce i kolorostyce. Przyjmując więc Twoje myślenie, możemy przyjąć, że Polska to kraj z niezliczoną ilością "wyjątkowych dzieł". Myślę, że w dobrze zaplanowanych miastach można sobie pozwolić na "wyskok", u nas jest krzycząca potrzeba harmonii. Polskie miasta po prostu męczą!
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @nietakmabyc OWSZEM, twierdzę, że oryginalny projekt galerii MM był bardzo odważny i miał prawo zaistnieć w przestrzeni miejskiej w tym miejscu. Był dobry właśnie dlatego, że nie pasuje. To, co z niego pozostało, to zupełnie inna para kaloszy. A jeśli chodzi o zaprzeczenie harmonii - architektura miejska NIGDY nie jest oparta na harmonii, a duże miasta na całym świecie są pełne niekonsekwencji i chaosu, i w tym jest swoisty urok. Żeby się o tym przekonać wystarczy wystawić trochę nochal spoza zapyziałego Poznania. A teraz mnie minusujcie, zaściankowe pyry i wielbiciele sztampy :P
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @pe1 No chyba nie chcesz powiedzieć, że np. taki Paryż nie jest oparty na harmonii i porządku! Wystarczy spojrzeć na układ ulic. A wygląd domów? Tam do dzisial trzeba zachować ten sam odcień bieli dla elewacji. Też lubię oryginalność, ale musi mieć ona klasę i odpowiednie miejsce. Być może MM w zamierzeniach było dobrym projektem, jednak to, co powstało, jest nieprzyjemnym zgrzytem w staromiejskiej zabudowie. PS. "Zapyziałą poznanianką" jestem dopiero od dwóch lat, wcześniej zwiedziłam kawał świata. Pozdrawiam.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Czy galeria mm nie "wygrała" jakiegoś konkursu na makabryłę?
  już oceniałe(a)ś
  30
  4
  Konkurs na makabryłę rozstrzygnięty. Przedstawiamy szesnastu zwycięzców.
  już oceniałe(a)ś
  14
  5
  "Za Cytadelą" jest już całkowicie wybudowane, nie wiem czemu używać wizualizacji (która nie zawiera płotu).
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Staram się nie być sarkastyczny, ale po obejrzeniu dziesięciu slajdów odniosłem wrażenie, że oglądam ten sam budynek. To pewnie wina fotografii cyfrowej :)
  już oceniałe(a)ś
  6
  2
  dla mnie to taka skrzynia na kartofle z tunelem wysypowym
  już oceniałe(a)ś
  7
  4