Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Czy wie ktoś na co klechy straciły wyłudzone od skarbu państwa pieniądze? Bo chyba nie na remonty kościołów, które za kolejne grube pieniądze wyremontuje im podatnik.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  najbardziej zaniedbany Kościół w Poznaniu . Ojcowie Jezuici . a na marginesie czy krużganki są w północno południowym skrzydle ? względem czego ? powinny co najwyżej określone co do położenia jako północno wschodnie . Głowna nawa kościoła ul. Szewska wejście do kościoła od strony zachodniej wzdłuż ul. Dominikańskiej -strona wschodnia pokazane na zdjęciu krużganki wiec wystają na stronę wschodnia do ul. Garbary. Pokazana ściana jest od strony ul. Stawnej czyli północnej . Wniosek że na ujęciu jest ściana północno wschodnia na wprost oraz nawa pokazana z boku również jest w położeniu wzgl. nawy głównej Kościoła od trony wschodnio północnej . Gdyby autorowi udało się fotografować ten fragment od strony ul. Dominikańskiej ie wówczas można określić tylko fasadę jak południowa ale na pewno na skrzydło ?
  @maratonczyk50 ale się kolega zagalopował... skrzydło krużganków jest bez wątpienia południowe, skrzydła były 4, zostało zachodnie i południowe. Południowe czyli jego ściana leży równoleżnikowo z zachodu na wschód. Północne nie istnieje i wypadałoby w pobliżu stacji rowerowej. Natomiast gdy krużganki były krużgankami, te cztery widoczne okna były otwartymi otworami wychodzącymi na wirydarz. Zatem są one w północnej elewacji. Razem "północna elewacja południowego skrzydła krużganków".
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nie ma ani jednej interwencji konserwatorskiej na Wildzie !!!! za to kilkanaście dla prywatnej firmy jaką jest "kościół" !!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  klechy niech sobie same remontują swoje przybytki, to ich problem, twierdzą że należą do nich !!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  KK zgarnął ostatnio duże pieniądze, dlaczego więc miejska konserwator wskazuje do remontów obiekty sakralne?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0