Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W tym roku mija 30 lat od pierwszych w historii III RP wyborów do rad gmin. Gdy spojrzymy na szare zdjęcia naszych miast z 1990 r., zobaczymy, jak gigantyczną drogę w tym czasie pokonaliśmy. Utworzenie samorządów, wzmocnionych następnie reformą z 1999 r., to jeden z największych sukcesów odnowionej Polski.

Z okazji tej niezwykle ważnej rocznicy zapraszamy Was do udziału w plebiscycie Supermiasta. Przez ostatnie trzy dekady, jakie minęły od pierwszych wyborów samorządowych, mieliśmy w Poznaniu tylko trzech prezydentów. Nie zdarzyło się, żeby któryś z nich rządził tylko przez jedną kadencję. O każdym z nich można na pewno powiedzieć, że to silna osobowość. Co im, a także nam, udało się w Poznaniu przez minionych 30 lat?

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ

Naszą akcję podzieliśmy na kilka etapów.

* Do 22 marca czekamy na Wasze propozycje: jakie wydarzenie, inwestycja, zjawisko są największym sukcesem miasta w ciągu ostatnich 30 lat? Czekamy na e-maile: supermiasta@poznan.agora.pl

* Spośród wszystkich zgłoszonych przez Was propozycji redakcyjne jury wybierze te najważniejsze. Listę ogłosimy 27 marca. Tego samego dnia rozpocznie się internetowe głosowanie, w którym wybierzecie największy sukces 30-lecia

* Głosowanie potrwa do 30 kwietnia, wyniki ogłosimy 8 maja.

.. .

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.