Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zgłaszając swój akces do udziału w projekcie, założyciel firm Noti i Balma Ryszard Balcerkiewicz mówił nie tylko o chęci wspierania kształcenia zawodowego młodych ludzi, ale także podkreśla rolę rozwoju gospodarczego regionu.

Podpisano już listy intencyjne, mury szkoły rosną w górę, idea projektu nabiera realnych kształtów. Choć pierwszy dzwonek zabrzmi we wrześniu 2020, już teraz wraz z twórcami szkoły oraz Meble Balma promujemy wspólnie ofertę edukacyjną nowej szkoły.

Noti patronuje klasom, które kształcić będą przyszłych krawców/krawcowe oraz tapicerów, zaś Balma swoim patronatem objęła klasy przeznaczone dla przyszłych stolarzy i ślusarzy.

Informacje o praktycznych aspektach nauki, specyfice poszczególnych zawodów, perspektywach pracy po ukończeniu szkoły trafiają do potencjalnych uczniów za pośrednictwem doradców zawodowych ze szkół podstawowych. Odwiedzili oni już firmy Noti i Balma. Odbyły się prezentacje obu marek oraz wizyty w fabrykach. Ich celem było jak najlepsze przedstawienie miejsca praktyk, i być może również pracy, jakie czekają na uczniów i absolwentów Zespół Szkół Technicznych.

W październiku i listopadzie w wybranych szkołach podstawowych gminy Tarnowo Podgórne odbył się również cykl spotkań informacyjnych z przedstawicielami firm Balma i Noti. Uczniowie mogli bliżej poznać swoich potencjalnych przyszłych pracodawców. Opowiedzieliśmy im historię firm, przedstawiliśmy pokrótce specyfikę wybranych zawodów, starając się zachęcić do tego, by w najbliższej swojej przyszłości postawili na edukację, która w niedługim czasie przynosi konkretne umiejętności zawodowe i pracę.

Liczymy na to, że zainteresowanie Zespołem Szkół Technicznych okaże się spore i ta ogromna inwestycja, jaką jest szkoła, okaże się sukcesem. Cieszymy się, że możemy współtworzyć ten projekt.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.