Trzy dni i siedem koncertów dla 200 gości. W CK Zamek od piątku do niedzieli potrwa festiwal Ethno Port. Nie odbył się w czerwcu przez pandemię.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Poznania? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter .

Wśród wykonawców tej edycji są tylko polscy muzycy: zespoły Sutari, Fanfara Awantura, Released Sounds Trio, Mehehe, Kapela Timingeriu i Dom Tańca Poznań. Na finał – w niedzielę – specjalny koncert „Białoruś na Ethno Porcie”. Artyści białoruscy (wokalistka i badaczka kultur ludowych Nasta Niakrasava oraz Alaksandr Porakh i Aleksey Vorsoba, okraszający elektroniką grę na akordeonach) i polscy muzycy z zespołu Koło Jana wykonają m.in. utwory i pieśni towarzyszące protestom. Będzie białoruska wersja „Murów”. Planowana jest też zbiórka na rzecz walczącej z reżimem Białorusi.

Między koncertami tegorocznego trzydniowego festiwalu nie zabranie wydarzeń towarzyszących. Będzie m.in. projekcja niezwykłych filmów, nagranych przez zagranicznych artystów – z Mali, Korei Południowej czy Finlandii. Ze względu na pandemię nie mogli przyjechać do Poznania.

Dokładny godzinowy program festiwalu można znaleźć na stronie ethnoport.pl . Karnet na trzy dni kosztuje 120 zł. Bilet na pojedynczy koncert w dniach 4-6 września: 25 zł. Bilet na koncert „Białoruś na Ethno Porcie” – 5 zł.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem