Jak dużo czasu młodzi ludzie korzystają z internetu? Czy można ten czas wykorzystać w sposób wartościowy? Jakie nasze potrzeby sieć może zaspokajać, a jakie zagrożenia się w niej kryją? Na te i inne pytania odpowiedzą uczestnicy debaty w Concordia Design w Poznaniu, zorganizowanej w ramach akcji "Wyloguj się do życia, a robi się to TAK!". Początek transmisji wideo o godz. 18.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Wyloguj się do życia, a robi się to TAK!" to kontynuacja rozpoczętej w 2013 roku akcji pt. "Wyloguj się do życia". Kampania skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ich opiekunów. Od początku na rzecz kampanii działają sportowcy - Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny oraz raperzy - Sokół, Ten Typ Mes, Stasiak i Pjus.

Oglądaj transmisję na żywo z debaty - od godz. 18

Spotkanie w Poznaniu jest adresowane do rodziców, opiekunów, pedagogów oraz młodzieży. To kolejna część kampanii pokazującej zagrożenie wynikające z nadmiernego, niekontrolowanego korzystania z sieci wśród nastolatków. Równocześnie "Wyloguj się do życia, a robi się to TAK!", zachęca do szukania sposobów na zachowanie równowagi, łączenia aktywność w życiu z atrakcjami dostarczanymi przez świat wirtualny. Bo problemem nie jest internet czy nowoczesne technologie, ale sposób, w jaki z nich się korzysta.

W debacie wezmą udział:

- Jacek Pyżalski - trener w obszarze komunikowania i trudnych zachowań oraz ekspert w zakresie edukacji medialnej. Doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Autor pierwszej monografii dotyczącej agresji elektronicznej, pt. "Agresja elektroniczna wśród dzieci i młodzieży";

- Tomasz Zalas - trener, psycholog, terapeuta. Stypendysta Rochester Zen Center oraz Windhorse Zen Community w USA. Pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Specjalizuje się w profilaktyce antystresowej, treningach uważności oraz komunikacji interpersonalnej;

- Tatiana Mindewicz-Puacz - trenerka rozwoju osobistego (zmiana, wzmocnienie, rozwój w obszarze zawodowym i prywatnym), dyplomowana psychoterapeutka (członkini Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integracyjnej), certyfikowany coach ICC, prezeska Fundacji FIRST, autorka kampanii społecznych, właścicielka Task Force Consulting, dyrektor zarządzający projektu PPM (Personal Potential Management).

 
Twitterze Google+

 

Jesteśmy też na Facebooku. Dołącz do nas, dyskutuj i dziel się opiniami.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem