Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Snow Piknik” odbędzie się w Parku Wieniawskiego za poznańską Operą między godz. 13 a 16. Na sztucznej górce organizatorzy zaplanowali:  zjazd na sankach, nartach, pokazy snowboardzistów, grilla i licytacje.

Amatorzy i profesjonaliści będą zjeżdżać z górę usypanej ze sztucznego i prawdziwego śniegu.  - Sztuczny śnieg powstanie ze śnieżnych armatek, a prawdziwy przywieziemy ze stoków w Szwajcarii. W sumie górę usypiemy z 50 ton śniegu. Weźcie sanki! - zaprasza Artur Rajewski, były mistrz Polski w snowboardzie, organizator Snow Pikniku. Wspiera go Fundacja „Nasze Dzieci" i Siepomaga.

Snow Piknik jest organizowany dla Tymka Klimaszewskiego z podpoznańskich Złotnik, który walczy z agresywnym nowotworem mózgu.

Przyczyną choroby chłopca jest uszkodzony gen tp 53, tzw. zespół Li-Fraumeni. Mutacja genu sprawia, że na razie lekarze przegrywają walkę z chorobą.

„Wycięte złośliwe guzy co rusz odrastają. Synek miał już dziewięć operacji na mózgu, każda śmiertelnie niebezpieczna. Nie ma leku na tę chorobę w Polsce. Została nam już ostatnia szansa – leczenie w Nationwide Childrens w USA. Musimy tam być już za dwa tygodnie, by zdążyć na czas. Błagamy, pomóż nam ocalić Tymonka!” – piszą rodzice chłopca.

Pieniądze na leczenie zbiera Fundacja Siepomaga. Wesprzeć akcję można przez internet.

Zebrana suma przekroczyła już milion złotych. Do końca zbiórki zostało jeszcze 10 dni.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.