Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu szukają sprawcy pobicia, do którego doszło 28 października 2017 roku. Na ulicy Krysiewicza został pobity 21-letni mężczyzna. Na nagraniu widać, jak mężczyzna dwukrotnie uderza pięścią w twarz innego mężczyznę. Pokrzywdzony upada na jezdnię, a napastnik odchodzi z miejsca zdarzenia. Po pokrzywdzonym chwilę później przejeżdża samochód. Policjanci ustalili, kim był kierowca samochodu, nie znają natomiast tożsamości sprawcy.

Poszkodowany mężczyzna przebywa w szpitalu. Jego stan jest ciężki. Oddycha za pomocą respiratora.

Poszukiwany przez policję sprawca pobiciaPoszukiwany przez policję sprawca pobicia Komenda Miejskiej Policji w Poznaniu

Prośba do mieszkańców o pomoc

Policjanci, którzy współpracują z prokuraturą rejonową Poznań-Stare Miasto w Poznaniu, proszą o pomoc w ustaleniu, kim był napastnik. Na stronach internetowych poznańskiej policji opublikowane są zdjęcia z nagrań miejskiego monitoringu.

Wszelkie osoby, które rozpoznają uwiecznionego na nich mężczyznę, proszone są o niezwłoczny kontakt z policjantami z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, osobiście od pn. do pt.  godz. 8-14 przy ul. Szylinga 2 w Poznaniu lub pod całodobowym numerem telefonu 61 84 156 12 lub numerem alarmowym 997.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.