Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Robert Mirzyński to dziennikarz, spiker, reżyser teatralny i radiowy, scenarzysta związany z Radiem Merkury oraz z Moim Teatrem w Poznaniu, laureat wielu nagród teatralnych, obecnie dyrektor Bramy Poznania. Od sześciu lat choruje na nowotwór.

Przeszedł liczne zabiegi chirurgiczne, chemioterapię i radioterapię. Wyczerpał już wszystkie refundowane metody leczenia. Pojawiły się przerzuty do kręgosłupa, które spowodowały pełny niedowład nóg i tułowia. Jedyną nadzieją jest lek sprowadzany z zagranicy, który miesięcznie kosztuje 13 tys. zł.

Rodzina i przyjaciele Roberta Mirzyńskiego stworzyli więc internetową zbiórkę, dzięki której można finansowo wesprzeć jego leczenie. „Jest dla nas współczesnym wzorem bohatera dnia codziennego. Niezliczona liczba zabiegów: chirurgicznych, chemioterapii, radioterapii i dni spędzonych w szpitalach oraz ciągle towarzyszący ból, wydaje się być ponad możliwości jednego człowieka – a jednak pomimo tego można cieszyć się życiem! Cały czas jest kochany, wesoły i pełen nadziei” - piszą na stronie zbiórki.

Pomóc  Robertowi Mirzyńskiemu można, dokonując wpłat na konto: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba” Santander Bank 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 lub bezpośrednio na stronie zbiórki.

Można również przekazać dla niego 1 proc. podatku. W formularzu PIT należy wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2099 pomoc dla Roberta Mirzyńskiego”.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.