Esej amerykańskiego historyka Timothy Snydera "O tyranii. Dwadzieścia lekcji z XX wieku" stał się inspiracją i główną myślą akcji "Ani słowa bez nas". W ramach akcji, poznański raper donGURALesko nagrał audiobook, który jest do pobrania za darmo m.in. ze strony wyborcza.pl
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Tekst był napisany w grudniu 2016 roku i skierowany do obywateli Stanów Zjednoczonych. Jeśli odpowiada późniejszym wydarzeniom, potwierdza to tylko ogólną tezę, że warto czerpać naukę z historii w krytycznych momentach. Jeżeli niektóre argumenty brzmią znajomo, udowadnia to, jak ogromny jest mój intelektualny i moralny dług wobec polskich kolegów i przyjaciół – napisał Timothy Snyder we wstępie „Do polskiego czytelnika”.

– Nagrałem audiobook, na którym czytam całą książkę. Może taka forma trafi do ludzi, którzy nie czytają? Może ich nie znudzi, bo Gural czyta? – zastanawia się poznański raper.

Audiobook jest do posłuchania lub ściągnięcia TUTAJ lub ze strony Fundacji Malta.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem