Od 11 do 25 marca nie będzie żadnych wydarzeń artystyczno-naukowych na Akademii Muzycznej. Działalność zawieszają też m.in. CK Zamek, domy kultury, Teatr Animacji, Biblioteka Raczyńskich, miejskie pływalnie i lodowiska
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Poznania? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

– W związku z rekomendacją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wojewody Wielkopolskiego oraz zaleceniem Prezydenta Miasta Poznania, uprzejmie informuję, iż Władze Rektorskie podjęły decyzję o odwołaniu wszelkich projektów artystyczno-naukowych w terminie 11-25 marca br. włącznie – napisała w mailu Anna Czajkowska-Zimnicka, rzeczniczka Akademii Muzycznej.

Decyzję o zawieszeniu działalności domów kultury i podległych placówek kulturalnych w dniach 11-24 marca 2020 r. zamieścił też na Facebooku Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych” w Poznaniu.

Od środy nieczynny będzie też Teatr Animacji, który gra spektakle dla dzieci. Widzowie, którzy wybierali się tu w okresie do 24 marca włącznie mogą zwracać kupione bilety w kasie.

Zamknięte dla czytelników będą wszystkie oddziały Biblioteki Raczyńskich. - Termin zwrotów materiałów bibliotecznych, który przypada na czas zamknięcia biblioteki, zostaje przedłużony o 14 dni - informują władze placówki.

Do końca marca nie odbędą się żadne wydarzenia w Teatrze Polskim. - Tym samym nie dojdzie do skutku spotkanie autorskie z Martą Orzeszyną planowane na 15 marca oraz premiera „Nany” w reż. Moniki Pęcikiewicz planowana na 21 marca 2020 roku i wszystkie późniejsze spektakle. W późniejszym terminie odbędzie się również konkurs Modjeska Calling - czytamy na stronie teatru.

W najbliższym czasie na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Teatr Polski poinformuje o szczegółach związanych ze zwrotem biletów.

Od 10 marca do 25 marca włącznie odwołane są wszystkie wydarzenia w CK Zamek i Bramie Poznania. A także wszystkie wydarzenia w Teatrze Ósmego Dnia, które miały się odbyć w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Od 11 do 25 marca kilku spektakli nie zagra też Teatr Muzyczny. "Widzowie, którzy dokonali zakupu poprzez Serwis Bilety24.pl oraz na stronie www.teatr-muzyczny.pl otrzymają komunikat o zwrocie bezpośrednio od serwisu na adres mailowy, który został podany przy zakupie biletów. Zwroty nastąpią automatycznie. Zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność. Widzowie, którzy dokonali zakupu biletów w Teatrze, otrzymają zwrot wpłaty na konto bankowe lub w kasie" - brzmi oficjalny komunikat wydany popołudniu przez dyrekcję instytucji.

Festiwal Short Waves w sierpniu

 - Z przykrością informujemy, iż ze względu na zagrożenie epidemią koronawirusa w Poznaniu zgodnie z zaleceniami władz Miasta Poznania i zamknięciem instytucji kultury zdecydowaliśmy się przenieść 12. edycję Short Waves Festival na drugą połowę sierpnia 2020 - napisali organizatorzy międzynarodowego festiwalu krótkich filmów. Miał się rozpocząć 17 marca, pokazy z udziałem m.in. zagranicznych gości zaplanowano w wielu lokalizacjach, m.in. w prywatnych mieszkaniach.

 - W trosce o zdrowie i komfort naszych widzów oraz gości przełożenie Festiwalu wydaje się najrozsądniejszym wyjściem. Zatem zapraszamy na sierpniową odsłonę najbardziej treściwego festiwalu krótkiego kina. Hasło "Fixing the Future" nadal obowiązuje, i okazuje się być nawet bardziej adekwatne teraz - podkreślają twórcy imprezy.

 - Byliśmy gotowi, zespół Short Waves Festival pracował od miesięcy, sale kinowe, katalog, filmy - wszystko było już przygotowane i czekało na przyjazd gości i przybycie publiczności. Mamy nadzieję z tą samą energią powrócić latem - komentuje dyrektorka Short Waves Festival, Emilia Mazik.

Więcej informacji o dalszych planach Fundacji Ad Arte i przyszłości Short Waves Festival 2020 organizatorzy przekażą w najbliższych dniach. - Informujemy, iż wszystkie bilety zakupione na Festiwal za pośrednictwem platformy bilety24.pl zostaną automatycznie zwrócone. Zwroty karnetów oraz biletów zakupionych stacjonarnie będą również możliwe, szczegóły w tej sprawie przekażemy Państwu w najbliższych dniach - piszą.

Kino Muza nieczynne przez dwa tygodnie

– Wszystkie projekcie filmowe, wydarzenia, festiwale, które były zaplanowane na ten okres zostają odwołane – napisali pracownicy kina na facebooku.

– Szanowni Widzowie, Szanowne Widzki! W związku z decyzją władz Miasta Poznania z dnia 10 marca 2020 r., w trosce o zdrowie naszej publiczności Kino Muza będzie zamknięte od 11-24 marca 2020 r. – czytamy w popołudniowym komunikacie z wtorku.

W najbliższych dniach na stronie www.kinomuza.pl oraz na fan page’u na Facebooku zostanie ogłoszony terminy działania kasy stacjonarnej kina, w której będzie można dokonać zwrotów kupionych biletów na ten okres.

Jak informuje komunikat – zwroty środków za bilety kupione za pośrednictwem internetowego Serwisu Bilety24, nastąpią automatycznie. Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem jak i kartą, z zastrzeżeniem terminu zgodnie ze wskazaniem operatora kart płatniczych, do 31 dni.

Od środy do końca marca zostają odwołane wszystkie wydarzenia Estrady Poznańskiej – miejskiej instytucji, której podlega kino Muza. Nieczynny do 24 marca będzie też Dom Tramwajarza.

Osoby, które kupiły bilety na wydarzenia Estrady Poznańskiej stacjonarnie mogę dokonać zwrotów biletów w miejscu zakupu. Ci, którzy kupili je przez platformę bilety24.pl otrzymają zwrot kosztów automatycznie. Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem jak i kartą.

Zoo i pływalnie też nieczynne

Od środy przez dwa tygodnie nieczynne też będą pływalnie Atlantis, Rataje, Chwiałka oraz Lodowisko Chwiałka i Lodowisko Malta. – Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość – piszą Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

We wtorek zapadła również decyzja o zamknięciu dla publiczności Starego Zoo i Nowego Zoo. Obowiązuje aż do 25 marca.

Koronawirus w Polsce. Zapisz się na specjalny newsletter, w którym zawsze znajdziesz sprawdzone informacje.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem