Padają pytania z różnych stron, w tym przedsiębiorców, czy nasze działania nie są zbyt daleko idące. Powiem, że staramy się wyciągać wnioski z działań włoskich, które były częściowo spóźnione, a teraz mamy tam dramatyczne skutki - mówi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Poznania? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

- Jutro będę miał spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim - mówił we wtorek po południu prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Chodzi oczywiście o koronawirusa, którym w Polsce zakażonych jest już ponad 20 osób, w tym jedna w Poznaniu. To kobieta, która ma ponad 50 lat. Leży na oddziale zakaźnym miejskiego szpitala przy Szwajcarskiej. Jej stan lekarze określają jako poważny.

Władze Poznania zalecają zamknięcie szkół i przedszkoli

Przypomnijmy, że we wtorek rano władze Poznania zaleciły dyrektorom miejskich szkół, przedszkoli, żłobków instytucji kultury zawieszenie zajęć przez najbliższe dwa tygodnie, począwszy od środy 11 marca. Część placówek oświatowych poinformowała już rodziców o tym, że przez 14 dni będą zamknięte.

- Padają pytania z różnych stron, w tym przedsiębiorców, czy nasze działania nie są zbyt daleko idące. Powiem, że staramy się wyciągać wnioski z działań włoskich, które były częściowo spóźnione, a teraz mamy tam dramatyczne skutki - podkreślał we wtorek w rozmowie z dziennikarzami prezydent Jaśkowiak.

Koronawirus. Profilaktyka na dziś najtańszym sposobem walki

- Na dzisiaj najtańszym sposobem walki z wirusem, by ochronić seniorów, jest profilaktyka. Problem z zakażeniami jest taki, że część osób, w tym dzieci, przechodzi to bezobjawowo. Chcę podejmować takie działania, które uważam za wskazane - podkreślał prezydent Poznania.

Jaśkowiak dodał, że nie zawaha się stosować rozwiązań, które mogłyby także odbić się na gospodarce miasta: - Mam informacje od spółek, choćby Targów Poznańskich, jaki to wszystko ma wpływ na różne branże. Ale zdrowie i życie są najważniejsze. Będziemy mieszkańców na bieżąco informować o tym, co będziemy wprowadzali w uzgodnieniu z rządem, z wojewodą. To nie jest z naszej strony panika.

Koronawirus w Polsce. Zapisz się na specjalny newsletter, w którym zawsze znajdziesz sprawdzone informacje

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Popieram!! Mamy to szczęście w tej paranoi, że dysponujemy przykładami (niekoniecznie dobrymi) z innych krajów
  już oceniałe(a)ś
  2
  0