Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O koronawirusie bez sensacji i paniki. Zapisz się na codzienny newsletter: Koronawirus w skrócie

- Pomysł wziął się z zakazu chodzenia do sklepów, jaki wydałem mojej mamie w związku z zagrożeniem koronawirusem. Ona ma mnie i ja robię jej zakupy, ale wielu seniorów jest samotnych. Jednego z naszych radnych zapytał też ktoś, czy można jakoś pomóc - mówi Marek Jerzak z rady osiedla.

Koronawirus. Wolontariusze z Jeżyc poszukiwani

Dlatego rada wymyśliła akcję, by młodsi mieszkańcy deklarowali pomoc dla seniorów. I zachęca do wywieszania na klatkach schodowych ogłoszeń: „Zrobię zakupy dla seniora zamieszkałego w obrębie (nazwa ulicy, numer budynku). Zainteresowanych proszę o kontakt pod numerem tel.”.

Chętni do robienia zakupów mogą też przesyłać zgłoszenia przez profil Rady Osiedla Jeżyce na Facebooku lub przez Messengera.

Lista wolontariuszy chcących pomóc seniorom wraz ze sposobem kontaktowania się zostanie opublikowana na stronie WWW i Fb Rady Osiedla Jeżyce. A w najbliższy piątek listy z telefonami wolontariuszy zostaną też wywieszone w gablotach Rady Osiedla Jeżyce.

- Aby uniknąć nadużyć i oszustw, prosimy, by zakupy robić z własnych środków i rozliczać się z ich wykonania na podstawie paragonu w momencie dostarczenia zakupów - wyjaśnia Marek Jerzak.

Jeszcze w środę do akcji zgłosiła się jedna osoba.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.