Wszyscy nasi aktualni najemcy oraz pracownicy pozostający od 19 marca w obiekcie zostali w ostatnich dniach przebadani pod kątem nosicielstwa koronawirusa, wyniki były negatywne - poinformowała we wtorek Justyna Miszczuk z biura akademika działającego w hotelu Polonez w Poznaniu
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Poznania? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Kiedy 19 marca potwierdzono 14. przypadek koronawirusa w Wielkopolsce, okazało się, że zakażonym jest zagraniczny student mieszkający w prywatnym akademiku, należącym do ogólnopolskiej sieci Student Depot. Akademik działa w zmodernizowanym hotelu Polonez przy al. Niepodległości. Choć od kilku dni zajęcia na polskich uczelniach już się nie odbywały, w budynku przebywało 200 osób, głównie studentów z zagranicy. Sanepid zamknął akademik, a jego mieszkańcy zostali poproszeni o pozostanie w pokojach.

Przez prawie dwa tygodnie przebywało razem z nimi także kilku pracowników akademika, którzy zajmowali się dostarczaniem studentom jedzenia, leków i innych potrzebnych środków.

W kwarantannie byli też pasażerowie samolotu

We wtorek okazało się, że wszystkie osoby poddane kwarantannie mogą opuścić budynek. Taką decyzję podjął sanepid. Studenci zostali o tym poinformowani przed południem.

Zakażony student – młody Hiszpan, uczący się i mieszkający w Poznaniu – w piątek 13 marca przyleciał na lotnisko Ławica samolotem linii Ryanair. Kwarantanną było też objętych około stu pasażerów tego lotu.

Koronawirus w Polsce. Zapisz się na specjalny newsletter, w którym zawsze znajdziesz sprawdzone informacje.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem