Rozpoczęła się przebudowa ulicy Wrzoska, która stanowi drogę dojazdową do szpitala MSWiA przy ul. Dojazd oraz do powstającego Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Remont potrwa do końca 2020 r.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Poznania? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Zgodnie z projektem budowy nowego szpitala dziecięcego w Poznaniu, rozpoczęła się gruntowna przebudowa ulicy Wrzoska. Ulica Wrzoska jest drogą dojazdową do szpitala MSWiA im. prof. Ludwika Bierkowskiego oraz do powstającego Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

"Stan jej nawierzchni oceniono jako przeciętny, a chodniki z płyt betonowych (które są tylko na niewielkim odcinku drogi) są w złym stanie. Dodatkowo panuje tu chaos organizacyjny, auta są pozostawiane na niewydzielonych miejscach parkingowych. Ulica wymaga gruntownej modernizacji i uporządkowania organizacji ruchu, obsługującej docelowo pacjentów dwóch szpitali" - czytamy w komunikacie inwestora zastępczego, spółki Szpitale Wielkopolski.

Remont ulicy Wrzoska. Jak dojechać do szpitala MSWiA?

Docelowy układ ulicy Wrzoska został zatwierdzony przez miasto, a projekt czasowej organizacji ruchu został uzgodniony z Zarządem Dróg Miejskich, Miejskim Inżynierem Ruchu oraz Szpitalem Wojewódzkim w Poznaniu.

Przebudowa drogi potrwa do końca 2020 r. Prace budowlane będą podzielone na sześć etapów. Pierwszy może być największym zaskoczeniem dla kierowców, ponieważ poprowadzona będzie zastępcza droga dojazdowa do szpitala MSWiA - nie będzie można wjechać w ulicę Wrzoska z ulicy Dojazd.

Kierowcy z okolicy o zmianach powinni się dowiedzieć z akcji ulotkowej oraz banerów przy skrzyżowaniu ul. Dojazd z al. Solidarności oraz ul. Dojazd z ul. Lutycką. Na czas całego remontu przystanek autobusowy z ul. Wrzoska zostanie przeniesiony na ul. Dojazd. W wyniku przebudowy powstanie nowa pętla autobusowa. Od ul. Dojazd zostanie również poprowadzony zupełnie nowy chodnik dla pieszych - takiego dotąd nie było, piesi korzystają dotychczas z pobocza jezdni.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem