Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Poznania? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Od poniedziałku, 20 kwietnia, zmienia się organizacja ruchu na skrzyżowaniu przebudowywanej ul. Gdyńskiej z ul. Poznańską. Jak zapowiada na swojej stronie spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, ruch od granicy miasta Poznania w kierunku Koziegłów i Czerwonaka odbywać się będzie po nowej nawierzchni, przez powstające rondo na skrzyżowaniu z ul. Poznańską, a następnie po dotychczasowej jezdni ul. Gdyńskiej. Poruszający się pojazdami z Czerwonaka w kierunku Poznania przy budowanym rondzie z ul. Poznańską zostaną skierowani na tymczasowy, utwardzony pas ruchu po prawej stronie. Jadący z obu kierunków w dalszym ciągu będą mieli możliwość wjazdu w ul. Poznańską

Przebudowa mierzącego 1,2 km odcinka ul. Gdyńskiej rozpoczęła się pod koniec października. Po remoncie ulica będzie składała się z dwóch niezależnych jezdni z dwoma pasami ruchu na każdej z nich. Jak zapowiada PIM, powstaną również: dwa ronda, zatoki autobusowe, chodniki, drogi rowerowe i oświetlenie. Zakończenie inwestycji planowane jest pod koniec 2020 r.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.