Była minister edukacji, przez wiele lat posłanka SLD, zmarła w poniedziałek wieczorem w poznańskim szpitalu. Miała 74 lata. Spocznie na cmentarzu na Miłostowie
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Poznania? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter .

Szczegóły pogrzebu Krystyny Łybackiej podał jako pierwszy „Głos Wielkopolski”.

Była minister edukacji i wieloletnia posłanka SLD zostanie pochowana w poniedziałek, 27 kwietnia w południe w Alei Zasłużonych na cmentarzu na Miłostowie. Uroczystość będzie miała charakter państwowy: przy trumnie staną żołnierze oraz prawdopodobnie również policjanci. Będą też przedstawiciele władz i różnych organizacji.

Z powodu epidemii w uroczystości będzie mogła wziąć udział ograniczona liczba uczestników. Według obowiązujących przepisów to do 50 osób.

Pogrzeb poprzedzi msza święta w kościele na Starym Żegrzu. Rozpocznie się o godz. 15.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
moje dzieci kończyły edukację w podstawówce za jej ministrowania.
Cieszę się, że nikt ich nie straszył likwidacją gimnazjów, zmianami w trakcie roku i ogólnie eksperymentami na juniorach. Nie było testowania nowych pomysłów i rewolucji edukacyjnej na dzieciach i młodzieży.
To zasługa m.in. Pani Łybackiej. Z pewnością nie firmowałaby swoim dorobkiem i nazwiskiem głupich pomysłów edukacyjnych. Pani Łybacka znała wagę i wartość edukacji.
Szkoda, że ministrowie od Giertycha począwszy na dzisiejszym skończywszy nie zauważają, że byli, że są ministrami resortu, kształtującego przyszłość naszego kraju, a dziś wrażliwych na gwałtowne zmiany dzieci i młodzieży.Szczególnie, gdy dotyczą edukacji.
Przez ostatnie 12 miesięcy nasze dzieci, młodzież są bardzo doświadczane niedouczonymi, lekceważącymi ich , młodych ludzi, ministrami. To oni spowodowali strajk nauczycieli, swoim działaniem szkodzą nauczycielom, dzieciom, całej oświacie
już oceniałe(a)ś
9
0