Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Poznania? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter

Plebiscyt Supermiasta trwa we wszystkich redakcjach lokalnych „Gazety Wyborczej”. Zorganizowaliśmy go z okazji 30. rocznicy pierwszych w historii III RP wyborów do rad gmin. Przez ten czas nasze miasta diametralnie się zmieniły – jeśli chodzi nie tylko o infrastrukturę, ale też sposób funkcjonowania, zaangażowanie obywatelskie.

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez pierwszy tydzień trwania naszej akcji prosiliśmy czytelników o zgłaszanie inwestycji, wydarzeń, przemian, z których są najdumniejsi. Z tych propozycji wybraliśmy 12. Potem rozpoczęło się głosowanie, które ma przynieść odpowiedź na pytanie: Co jest największym osiągnięciem Poznania ostatniego 30-lecia?

Głosowanie potrwa do 30 kwietnia. Największe poparcie zyskało do tej pory hasło „Wolne Miasto Poznań”, symbolizujące przemianę z konserwatywnej i mieszczańskiej metropolii w otwarty, tolerancyjny i przywiązany do demokracji ośrodek. Drugie miejsce zajmuje Poznański Szybki Tramwaj, trzecie – tor regatowy i tereny rekreacyjne na Malcie.

Ale... wszystko może się jeszcze zmienić. Zapraszamy do głosowania i odbierania bezpłatnej prenumeraty „Gazety Wyborczej”.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.