Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Poznania? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Wśród 90 osób, u których w niedzielę wieczorem potwierdzono zakażenie koronawirusem są mieszkańcy województw: śląskiego (24), łódzkiego (23), mazowieckiego (20), dolnośląskiego (11), małopolskiego (5), pomorskiego (2), podlaskiego (1), świętokrzyskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1), podkarpackiego (1) i lubuskiego (1).

Zmarła 78-letnia kobieta, mieszkanka Kędzierzyna-Koźla. W sumie do niedzielnego wieczora potwierdzono w Polsce 21 326  przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 996 osób.

Już 2055 potwierdzonych zakażeń w Wielkopolsce

W niedzielę rano potwierdzono zakażenie koronawirusem u 305 osób w Polsce. Najwięcej przypadków zanotowano w województwie śląskim i wielkopolskim.

Wśród 102 zakażonych z Wielkopolski, u których w niedzielę potwierdzono koronawirusa, 97 osób to mieszkańcy powiatu kępińskiego. To nowe ognisko, którego źródłem jest fabryka mebli tapicerowanych Wersal we wsi Jankowy, zatrudniająca około 950 osób. Pierwszy przypadek pojawił się tam na początku miesiąca. W sumie w tym powiecie zakażenie potwierdzono już u 267 osób. Więcej było tylko w powiecie kaliskim (522 przypadki).

Większość zdiagnozowanych w niedzielę chorych przebywa w izolacji domowej, do poznańskiego szpitala zakaźnego przewieziono cztery osoby.

Wielkopolska, według danych aktualizowanych na stronie www.gov.pl, ma już 2055 potwierdzonych zakażeń. Zmarło 145 osób.

Koronawirus w Polsce. Zapisz się na specjalny newsletter, w którym zawsze znajdziesz sprawdzone informacje.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.