Mamy 170 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (70), mazowieckiego (37), łódzkiego (28), dolnośląskiego (15), opolskiego (7), podlaskiego (7), świętokrzyskiego (4), małopolskiego (1) i wielkopolskiego (1) - podało w środę w popołudniowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Poznania? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o trzech zmarłych. To osoby z Gdańska, Raciborza i Zgierza. Zmarli mieli choroby współistniejące.

Jak informuje Urząd Wojewódzki w Poznaniu, kolejna zakażona osoba w Wielkopolsce to 43-letni mężczyzna z powiatu poznańskiego. Przybywa w izolacji domowej.

Ponad 2 tysiące zakażeń w Wielkopolsce

– W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 2118 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 147 osób zmarło, a 1094 osoby wyzdrowiały – podsumowuje Anna Czuchra z Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Z kolei z komunikatu Ministerstwa Zdrowia dowiadujemy się, że liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to już 22 473 osoby. Zmarło 1 028 osób.

Największe obecnie ognisko zachorowań w Wielkopolsce to powiat kępiński. Stamtąd pochodzi aż 46 osób, u których zakażenie potwierdzono w środę rano, gdy Ministerstwo Zdrowia podało, że w Wielkopolsce testy potwierdziły zakażenie u kolejnych 58 osób. Wśród nich znajduje się dziewięcioro dzieci.

Koronawirus w Polsce. Zapisz się na specjalny newsletter, w którym zawsze znajdziesz sprawdzone informacje.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nie mówi się że zakażony przebywa w izolacji domowej,tylko w izolatorium domowym.Inaczej myślący suweren pomysli że pandemia to wielka ściema.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0